Журналіст із Кривого Рогу, паралізований після поранення на військових навчаннях, став відеоблогером

33-річний В’ячеслав Волк із Кривого Рогу, якого поранили час військових навчань, запустив свій відеоблог. Чоловіку пошкодили спинний мозок, зараз він майже повністю паралізований. У минулому він – журналіст та оператор криворізького інтернет-видання, а також ведучий. Зараз пише музику і записує подкасти. Робить це за допомогою комп’ютера зі спеціальною програмою.

Свої треки В’ячеслав ще не публікував, слухають їх лише друзі. За словами чоловіка, він і раніше експериментував з музикою, хоча музичної освіти не має.

"Не було часу, завжди працюєш, працюєш. Дещо міг писати щось. Зараз є багато вільного часу, є спеціальні програми для таких людей, як ми. Сидимо у тюрмах своїх тіл. Можна без рук керувати комп’ютерами, планшетами. І я спробував", – розповів він.

Помічники – комп'ютер і програма

Майже повністю паралізований В’ячеслав Волк спілкується із зовнішнім світом зі свого комп’ютера зі спеціально налаштованою програмою. Та розпізнає обличчя і стежить за рухом очей. Слава декілька секунд дивиться прямо на кнопки управління на моніторі, а система сама “натискає” потрібну. Цього достатньо, щоб керувати комп’ютером, говорить він.

"Підключається вебкамера, вона сканує моє обличчя. Мишка літає у повітрі, і можна багато чого робити", – каже він.

Щоб самостійно сидіти за робочим столом, його теж переобладнали. Але тривалий час працювати за комп’ютером Слава не може – втомлюються м’язи, які він здатен відчувати. Тому останній трек – в процесі роботи.

Зараз він може сидіти у кріслі, вільно повертати голову. Плечі також рухаються, але не руки.

"Міліметри прогресу, вони є. Відчуваєш себе сильнішим трошки, тобі легше спати. Хочеться руки запустити, хоча б щось зробити самому. Навіть із дочкою погратися руками", – каже він.

Що сталося 2017-го та як ідуть суди

Поранення у шию, що пошкодило спинний мозок, чоловік отримав 6-го липня 2017-го під час військових навчання на території Саксаганської райради. Вистрелив у В’ячеслава волонтер-інструктор, коли показував журналістам постановочну сцену із затримання порушників. Після того, як вийшов з коми, Слава пролежав 4 місяці. Спочатку не міг ані говорити, ані повернути голову.

У Саксаганському та Центрально-Міському судах Кривого Рогу одночасно розглядають дві кримінальні справи. Перша – щодо вини інструктора-волонтера. Ігорю Петренку загрожує до 8-ми років ув’язнення. У цій справі двічі змінювалися судді, каже адвокат Волка Максим Гореліков.

"Відносно Ігоря Петренка порушена кримінальна справа за 263 та 121 статтею – це спричинення тілесних ушкоджень тяжкого ступеня важкості та незаконний обіг зброї. Вже допитані майже всі свідки. Також маємо у цій справі допитати В’ячеслава Волка, який перебуває увесь цей час у важкому стані. Після чого зможемо перейти до письмового дослідження матеріалів справи і виходити на вирок", – сказав адвокат

Другу кримінальну справу порушили за 425-ою статтею, це недбалість військового відомства, яке організовувало штабні навчання. Військова прокуратура двічі закривала справу через те, що у діях посадових осіб Саксаганського військкомату слідчі не знаходили складу злочину.

Реабілітація

Хірурги вживили чоловіку електростимулятор на стінку спинного мозку, щоб відновити рухливість рук. Але очікуваного ефекту це не дало.

3-4 рази на рік Слава вирушає на реабілітацію. За його словами, кожен курс, коштує щонайменше 70 тисяч гривень. Чоловік тренується на спеціальних тренажерах.

В’ячеслав Волк каже: наразі розмірковує над тим, як розвивати музичні проєкти. І не припинятиме реабілітацію.

"Ще поборемось, повоюємо. Здатись завжди можна встигнути", – каже він.