Чи мають вакцинуватися медики, що перехворіли на COVID-19. Відповідає головний санлікар

Associated Press

Медичні працівники, які перехворіли на COVID-19 та мають імунітет, можуть відтермінувати своє щеплення вакциною проти коронавірусу на пів року, або передати дозу вакцини іншому медпрацівнику.

Про це на брифінгу повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

"З лікарів багато хто перехворіли та мають імунітет набутий через перенесення хвороби. На сьогодні рекомендації Національної технічної групи експертів передбачають, у разі, якщо людина перехворіла, відтерміновується введення щеплення на шість місяців, бо у цей проміжок часу людину захищає імунітет, який вона здобула через перенесену хворобу", – сказав Ляшко.

Також він зазначив, що перенесена хвороба не є протипоказанням до щеплення, тому, якщо людина бажає прищепитися, то вона може це зробити.

"Людина може віддати свою дозу тому лікарю або медпрацівнику закладу охорони здоров'я, який не перехворів і може захиститись сформувавши імунітет шляхом імунопрофілактики", – додав Ляшко.

Як раніше повідомляв головний санлікар, початок вакцинації медичних працівників запланований на 24 лютого.

Що відомо

  • До України прибула перша партія вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield) виробника Serum Institute India. Вантаж до аеропорту "Бориспіль" доставив літак Турецьких авіаліній.
  • Міністерство охорони здоров'я заявило, що вакцину від COVID-19 24 лютого першими отримують Київ, Київська область, Чернігів, Черкаська область, Житомир та Вінниця. Цього ж дня розпочнеться вакцинація.
  • З 1 березня Міністерство охорони здоров'я відкриє можливість запису до електронної черги вакцинації проти COVID-19 у застосунку на та порталі "Дія".
  • У Міністерстві охороні здоров'я сформували поіменні списки медичних працівників, які підпадають під першу чергу вакцинації проти COVID-19. Зокрема, першими щепитимуть членів мобільних бригад.
  • Медична команда отримуватиме загальну ставку у 8247 гривень на місяць та надбавку за кожне зроблене щеплення.