Замість сотень – тисячі: "Нова якість" стягує борги з черкасців через суд

Суспільне Черкаси

У Черкасах управлінська компанія "Нова якість" почала стягувати борги з людей через суд. Як розповів Суспільному юрист Валерій Макєєв, кілька сотень гривень боргу за вивіз негабариту перетворюються у тисячі.

Замість суми, яку люди не заплатили за вивіз старих меблів чи будівельного сміття, тепер мають віддати державі дві тисячі 102 гривні судового збору.

Суспільне Черкаси

Черкасець Андрій Берковський платіжки "Нової якості" не оплачує, бо жодного договору з компанією не укладав:

"З’явилася нова послуга, нові платіжки. Але ж хіба вони виконують якусь роботу? У нас, наприклад, біля будинку немає контейнера, але платіжки приходять".

Нині сума боргу чоловіка невелика, але він розуміє, що попри це, він, як і тисячі містян, серед претендентів на суд.

Суспільне Черкаси

Перші позови "Нової якості" в суді задовольнили третього лютого, розповів юрист Валерій Макеєв:

"Ми знайшли рішення суду у відкритому доступі. Тому я можу назвати прізвища цих людей: Шмакова Алла, Капутя Євгеній та Рева Олена".

Суспільне Черкаси

Суспільне Черкаси

Суспільне Черкаси

Розшукати боржників Суспільному не вдалося. Чи знають вони про суд - невідомо, зазначив юрист Валерій Макеєв, оскільки ці рішення "заочні". Це означає, що на засідання люди не з’являлися, або ж їх про це не повідомляли:

"Вони можуть про це дізнатися, якщо будуть картки заблоковані, або коли своє нерухоме майно спробують перереєстровувати. І їм скажуть: «У вас є арешт»".

Суспільне Черкаси

Юрист "Нової якості" Максим Підгорний це заперечує. Зауважив, що відсутність індивідуального договору не звільняє містян від сплати за послугу, тож спочатку на боржників подавали наказні провадження. Повістки вони отримали. А коли це не подіяло – вимушено звернулися із позовами.

"Позови цілком базуються на позиціях Верховного суду. У наших позовних заявах зазначена свіжа практика. Тому це нормальні, законні дії, а також і метод превентивний, щоб за кожну комунальну послугу сплачували кошти", – зазначив він.

Суспільне Черкаси

Зі слів керівника компанії Андрія Бортника, нині за вивіз будівельного сміття й меблів не платять 40 відсотків містян. Пільговим категоріям підприємство готове допомогти, але у співпраці з міською владою:

"Виконком мав ухвалити рішення, що пенсіонери і пільгові категорії не будуть оплачувати цю послугу та за них заплатить міський бюджет. Ми заявляли, що за таких умов готові взяти на себе оплату за дітей віком до 5-6 років, оскільки закон зобов’язує сплачувати всіх мешканців населеного пункту", – повідомив Бортник.

Суспільне Черкаси

Таке рішення виконком не ухвалив. Компанія послуги надає, тож за них необхідно платити. Люди це робили б, аби вчасно отримали платіжки, вважає черкащанка Людмила Григорівна:

"У мене однокімнатна квартира 30 квадратів. Я отримала платіжку на 500 гривень. Довелося дзвонити запитувати, звідки такі страшні суми. Вони відповіли, що це я маю сплатити «заднім числом» за попередні місяці".

Суспільне Черкаси

Жителька Черкас Тетяна суду не боїться, бо за негабарит, з її слів, платить щомісяця:

"У мене немає габаритного сміття, але ця послуга існує, тож я її оплачую. Мені взагалі тарифи не подобаються – за опалення, за гарячу воду, за газ. Але ж ми повинні платити".

Нині убезпечити черкасців від суду може лише міськвиконком – він має оскаржити рішення про надання компанією подібних послуг:

"Ті, хто породили, ті їх мають і вбити – це виконавчий комітет. От коли виконавчий комітет сам оскаржить свої перші рішення і статусність "Нової якості", тоді таких інцидентів не буде", – зазначив Макеєв.

Суспільне Черкаси

Член черкаського виконавчого комітету та перший заступник міського голови Сергій Тищенко зауважив, що нині цю ситуацію вивчає юридичний відділ. Чи запровадять для частини містян пільговий тариф – поки не вирішили:

"Ми проведемо окремо засідання виконавчого комітету, де розглянемо це питання. Запросимо представників громадськості, і представників ОСББ, які з ними судяться, щоб ми це питання вирішили публічно".

Суспільне Черкаси

За словами Сергія Тищенка, міська влада не може оплачувати комунальні послуги за містян, оскільки бюджет через коронавірус скорочений, а видатки на лікарні і дороги ніхто не відміняв.

Повне відео

Читайте також

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!