Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск розкритикував кандидата в президенти Кароля Навроцького за його слова про те, що Польща ніколи не підтримає вступ України до НАТО. За словами Туска, така позиція не має кращого визначення, ніж державна зрада.
Про це він заявив у ефірі програми Fakty po Faktach на телеканалі TVN24.
Йдеться про розмову Навроцького з лідером Конфедерації Славоміром Ментценом, у якій кандидат від PiS підписав список з восьми політичних декларацій. Одна з них — відмова від підтримки вступу України до НАТО.
"Це один з найбільших скандалів виборчої кампанії", — заявив Туск.
Він нагадав, що навіть попри політичну конфронтацію між ним та покійним президентом Лехом Качинським, в питанні підтримки України та її членства в НАТО існував повний консенсус.
"Як ви пам’ятаєте, було небагато питань, щодо яких вдалося досягти повного консенсусу, повної солідарності між покійним президентом Лехом Качинським і мною, коли я був прем’єром. Це радше був конфлікт і політична конфронтація. Але в питанні України, її суверенітету, її прозахідного курсу і членства в НАТО – була повна згода", – нагадав Туск.
"Але я не кажу це, щоб тиснути на Навроцького чи створювати йому проблеми — бо зрозуміло, що це проблема, коли люди дізнаються, що він нині ставить під сумнів і викидає на смітник одне з найважливіших позитивних рішень Леха Качинського. Тож для нього це справді складно. Але я говорю про це, тому що це є фундаментальним з точки зору безпеки Польщі. Останнє, що Польща має робити — це реалізовувати або підтримувати вимоги Путіна", – наголосив прем’єр.
"Кандидат у президенти Польщі, який лише для того, щоб сподобатися в одній програмі пану Менцену, заявляє, що Польща ніколи не погодиться на вступ України до НАТО — для цього немає кращого терміна, ніж державна зрада", – сказав Туск.
Туск також підкреслив, що Польща не відправлятиме своїх солдатів в Україну: "Ніхто цього від нас не вимагає. Це питання було вирішено швидко й однозначно — навіть президент Зеленський не мав жодних сумнівів".
За словами Туска, позиція Навроцького підірвала одну з найважливіших позитивних ініціатив попереднього керівництва країни й ставить під загрозу стратегічні інтереси Польщі.