Перейти до основного змісту

ООН: Гуманітарна допомога в Газі досі не розподілена, попри прибуття вантажівок після блокади

Палестинські жінки та діти покидають свої домівки після того, як ізраїльські військові видали наказ про евакуацію зі східного Хан-Юніса на півдні Сектора Гази, 19 травня 2025 року. REUTERS/Hatem Khaled

В Організації Об'єднаних Націй заявили, що гуманітарна допомога, яка почала надходити до Гази після 11 тижнів блокади, поки що не була передана місцевим жителям.

Про це пише BBC.

Ізраїльські чиновники повідомили, що у вівторок, 21 травня, до Гази в'їхало 93 вантажівки з допомогою, зокрема борошном, дитячим харчуванням, медичним обладнанням та фармацевтичними препаратами.

Водночас в ООН зазначають, що хоча вантажі вже перетнули кордон через пункт пропуску Керем Шалом, розподіл допомоги серед населення ще не розпочався.

За словами Тесс Інграм, прессекретарки ЮНІСЕФ у регіоні Близького Сходу та Північної Африки, весь Сектор Гази наразі знаходиться під загрозою голоду, кількість дітей з недоїданням зростає.

"Ми також спостерігаємо зростання рівня захворювань, і через блокаду допомоги поставки, необхідні для лікування недоїдання та лікування захворювань, не надходили. І в результаті цього діти страждають і ризикують померти, включаючи немовлят, які перебувають в інкубаторах, немовлят, які недоїдають", — зазначила вона в коментарі AP.

Напередодні Організація Об'єднаних Націй отримала дозвіл від Ізраїлю на в'їзд до Гази ще близько 100 вантажівок з гуманітарною допомогою.

Керівник гуманітарної допомоги ООН Том Флетчер раніше назвав затверджені до цього часу поставки допомоги “краплею в морі”.

Ізраїль заявляє, що планує посилити військові операції проти ХАМАСу і встановити контроль над усією територією Гази, яка була спустошена ізраїльською повітряною і наземною війною після транскордонного нападу ХАМАСу на ізраїльські громади в жовтні 2023 року.

Ізраїль заявив, що його блокада частково спрямована на те, щоб запобігти перенаправленню і захопленню палестинськими бойовиками гуманітарної допомоги. ХАМАС це заперечує.

Рівень недоїдання на густонаселеній території анклаву зріс під час ізраїльської блокади і може зрости в геометричній прогресії, якщо дефіцит продовольства триватиме, заявив на тому ж брифінгу чиновник з питань охорони здоров'я Агентства ООН у справах палестинських біженців UNRWA (БАПОР).

"У мене є дані до кінця квітня, і вони показують, що недоїдання зростає, — сказав Акіхіро Сейта, директор з питань охорони здоров'я БАПОР. — І тоді виникає занепокоєння, що якщо нинішня нестача продовольства продовжиться, то вона зростатиме в геометричній прогресії, а потім вийде з-під нашого контролю”.

Що нині відбувається у Секторі Гази

7 жовтня 2023 року угрупування ХАМАС вторглося на територію Ізраїлю із Сектору Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Через військові дії в палестинському анклаві сталася гуманітарна криза та загинули сотні людей. Ізраїль звинувачує ХАМАС у небезпеці, який він становить для країни.

15 січня 2025 року Ізраїль та ХАМАС уклали угоду щодо припинення вогню, яке почало діяти 19 січня 2025 року. Угода складається із трьох послідовних етапів. У першому етапі йдеться про повне припинення вогню, виведення ізраїльських військ із густонаселених пунктів Сектору Гази та звільнення частини заручників. 18 березня 2025 року Сили оборони Ізраїлю та Сили безпеки Ізраїлю заявили про відновлення вогню у Секторі Гази.

17 травня Армія оборони Ізраїлю заявила про новий наступ у палестинському анклаві, щоб ліквідувати ХАМАС та звільнити заручників. Палестина повідомила про 146 загиблих. Бойові дії тривають.

Топ дня
Вибір редакції