Президент України Володимир Зеленський звернувся до президента США Дональда Трампа із пропозицією запровадити вільну торгівлю між країнами. Про це Зеленський написав Трампу у листі.
Про це на заході “Торгові війни: мистецтво захисту” заявив заступник міністра економіки та торговий представник України Тарас Качка, передає кореспондент Суспільного.
За словами заступника міністра, Україну цікавить угода із США, навіть враховуючи те, що Сполучені Штати не є основним торгівельним партнером України.
"Нас цікавлять угоди про вільну торгівлю з усіма країнами G7. Тобто в нас є з Британією, з Канадою, з Європейським Союзом. І нам потрібні ще Сполучені Штати Америки і Японія", — повідомив Тарас Качка.
За його словами, українським компаніям-виробникам потрібно будувати стратегію продажу на закордонні ринки, які є “багатшими, розвиненими та з більшими вимогами до якості”.
“Це відповідно створює більшу додану вартість і прибутковість. Тому з цієї перспективи для нас важливо зробити акцент на можливості експортувати до Сполучених Штатів Америки, та відповідно мати угоду про вільну торгівлю”, — говорить Качка.
Окрім цього, за словами заступника міністра економіки, новостворений інвестиційний фонд України та США сприятиме створенню ринку вільної торгівлі.
“Думаю, що повністю реалізувати ідею фонду можна, якщо також мати рамки роботи в угоді про вільну торгівлю. Це не лише вирішує питання тарифів, але й інші правила — прозорість, передбачуваність регуляторного середовища, інші речі“, — говорить Качка.
Що відомо про підписання угоди про надра
У ніч на 1 травня Україна та США підписали стратегічну угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови та партнерство у сфері критичних корисних копалин й вона стосується 57 мінералів. Зокрема підписаний у Вашингтоні документ встановлює політичні параметри співпраці. Водночас чимало деталей будуть прописані у наступній, "технічній угоді".
Американський президент Дональд Трамп заявив, що підписання угоди про надра, "захистить" інвестиції США та фінансову допомогу, яку Вашингтон надає Києву. На його думку, угода "можливо" сприятиме припиненню війни РФ проти України. Держсекретар США Марко Рубіо також назвав угоду "кроком до припинення війни".
Президент Володимир Зеленський заявив, що угода про економічне партнерство між Україною та США, це "практичний результат" перемовин з Трампом у Ватикані.
8 травня Верховна рада ратифікувала угоду про надра між Україною та США.
Перед цим стало відомо, що парламентський комітет міжнародної політики повторно голосував за рішення про винесення ратифікації угоди про надра до ВР. До тексту рішення додали правку, в якій вказано, що "народні депутати не бачили текст двох технічних угод та не несуть за них відповідальність".
Дві технічні угоди стосуються створення інвестиційного фондущодо угоди про надра. Як пояснили у Мінекономіки України, для їхньої імплементації не потрібна ратифікація парламентом. Загалом у відомстві сподіваються, що фонд почне працювати вже найближчими тижнями.
12 травня президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди про надра між урядом України та урядом США.