20 травня — 1182-й день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни РФ проти України. Попередні головні новини читайте тут, відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.
Головне на цей час:
- ЄС схвалив 17-й пакет санкцій проти Росії. Він стосується майже 200 кораблів «тіньового флоту» РФ та містить нові заходи вирішення гібридних загроз та прав людини, повідомила висока представниця ЄС Каллас.
- Велика Британія запровадила нові санкції проти Росії, про що йдеться на сайті уряду. Обмеження торкнулися 100 об'єктів у російських військовому, енергетичному, фінансовому секторах, а також осіб, причетних до інформаційної війни Кремля проти України.
- Наступні перемовини про припинення війни можуть відбутися у Туреччині, Ватикані або Швейцарії, заявив Володимир Зеленський. Він також повідомив, що Україна не виводитиме свої війська з територій на вимогу РФ та що Папі Римському передали список з 400 українських дітей, викрадених Росією.
- Після розмови з Путіним, Трамп написав пост у власній соцмережі TruthSocial. Він повідомив, що перемовини з очільником Кремля пройшли успішно, а Україна та РФ негайно розпочнуть говорити про припинення війни.
Єрмак: США представили резолюцію, яка висуває умову щодо повернення викрадених українських дітей
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив про "важливий сигнал" зі Сполучених Штатів. Мирна угода України з Росією не може бути укладена без повернення всіх викрадених українських дітей. Про це він повідомив у Телеграм-каналі.
За словами Єрмака, двопартійна група сенаторів США представили резолюцію, яка встановлює умову щодо повернення викрадених українських дітей у контексті мирної угоди.
"Викрадення дітей — це не просто воєнний злочин. Це спроба стерти нашу ідентичність, зламати майбутнє нації. Ми цього не дозволимо", — написав Єрмак.
Ініціаторами резолюції стали сенатор-республіканець Чак Грасслі та сенаторка-демократка Емі Клобучар. До них приєдналися Роджер Вікер, Джоні Ернст, Рік Скотт, Дік Дурбін та Джон Феттерман.
Зеленський та Макрон обговорили підтримку української армії
Президент України Володимир Зеленський поспілкувався з президентом Франції Емманюелем Макроном. Обговорили підтримку української армії та оборонну співпрацю. Про це він повідомив у Телеграм-каналі. "Обговорили підтримку нашої армії, оборонну співпрацю, наше внутрішнє виробництво зброї в Україні. Звісно, детально обговорили відносини та координацію зі Сполученими Штатами", — написав Зеленський.
Зеленський розповів, що розмова з Макроном була "дуже предметною" та зосередженою на практичних питаннях. За його словами, робота в межах "коаліції охочих" триває.
КНДР могла отримати від РФ технології для ракет класу "повітря-повітря"
Росія ймовірно передала Північній Кореї технології для розробки нових ракет класу "повітря-повітря", повідомили у Південній Кореї.
Заяву південнокорейських військових передає інформаційне агентство Yonhap.
За даними агентства, очільник КНДР Кім Чен Ин минулого тижня взяв участь у навчаннях повітряних сил. Вони проводили ймовірно бойову стрільбу з новою ракетою класу "повітря-повітря", запущеною з винищувача МіГ-29.
Південнокорейські військові вважають, що ці навчання пов'язані з отриманням технологій від Росії для створення таких ракет. Але пресслужба армії Південної Кореї повідомили, що необхідний подальший аналіз.
"Було багато випадків, коли Північ намагалася обдурити або перебільшити проблеми із забезпеченням запасних частин та матеріалів призвели до затримок у розгортанні. Ми вважаємо, що системи озброєння також потребуватимуть значного часу для введення в експлуатацію", — заявили у пресслужбі армії Південної Кореї.
У Київ приїхав норвезький наслідний принц Хокон
Норвезький наслідний принц Хокон у вівторок, 20 травня, приїхав до Києва. Це перший королівський візит із Норвегії за час повномасштабної війни РФ в Україні.
Про це пише NRK.
Принца Хокона на київському вокзалі вітали посол Норвегії Хелен Санд Андресен та українська делегація на чолі з заступником міністра закордонних справ Олександром Міщенком.
“Його Королівська Високість Кронпринц Хокон сьогодні перебуває в Україні. Цей візит підкреслює непохитну солідарність Норвегії з українським народом і нашу глибоку повагу до його стійкості. Норвегія продовжуватиме надавати потужну політичну, військову та гуманітарну підтримку”, — наголосили у МЗС Норвегії.
З початку доби відбулося 129 бойових зіткнень – Генштаб
Про це повідомляється у вечірньому зведенні Генерального штабу.
"Від початку доби відбулося 129 бойових зіткнень, противник завдав одного ракетного та 57 авіаційних ударів, застосувавши одну ракету та 78 КАБ, також використав для ударів 984 дрони-камікадзе та здійснив понад 3500 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ. На Харківському напрямку українські підрозділи стримали дві атаки ворога в бік Строївки та в районі Вовчанська", – йдеться у повідомленні.
Також вказується, що РФ атакує українських захисників на Покровському напрямку.
"Впродовж дня ворог здійснив 37 наступальних дій. Активність російських окупантів фіксувалась в районах населених пунктів Яблунівка, Новооленівка, Малинівка, Шевченко Перше, Миролюбівка, Промінь, Лисівка, Звірове, Удачне, Новосергіївка, Троїцьке, Котлярівка та Андріївка. Дотепер тривають чотири боєзіткнення", – зазначили в Генштабі.
На Курському напрямку українські захисники відбили 13 атак військових РФ.
"Ворог завдав 13 авіаційних ударів, застосувавши при цьому 23 КАБ, також здійснив 213 артилерійських обстрілів по населених пунктах та позиціях Сил оборони, зокрема три - із реактивних систем залпового вогню".
Російська армія вдарила з артилерії по Корабельному району Херсона. Є поранені
Війська РФ вранці 20 травня обстріляли з артилерії Корабельний район Херсона. Снаряд влучив поруч з багатоквартирним будинком.
Про це йдеться у Facebook керівника обласної військової адміністрації Олександра Прокудіна.
В оселях вибиті вікна, пошкоджені балкони та фасад. Бригада "швидкої" на місці надала допомогу двом місцевим жителям, які під час російської атаки перебували вдома. 45-річний чоловік та 68-річна жінка отримали вибухові травми та різані рани, повідомив очільник ОВА.
Зеленський обговорив із Стармером зустрічі, що здатні забезпечити припинення вогню й рух до тривалого миру
"Говорив із прем’єр-міністром Британії Кіром Стармером. Подякував за нові британські санкції, які допомагають примушувати Росію до миру. Тільки примус спрацює. Сьогодні є санкційне рішення Британії, є також рішення ЄС, і було б добре, якби Сполучені Штати теж допомогли. Європейські партнери готують уже й наступні кроки в такому надзвичайно важливому тиску на Росію для припинення війни", – повідомив Володимир Зеленський у Telegram.
Зеленський нагородив ще 504 захисників України, 285 з яких — посмертно
Відповідний указ глави держави №310/2025 опубліковано на сайті Офісу президента.
Як зазначається, нагороди призначені за "особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України" та "самовіддане виконання військового обов’язку".
Українські оборонці отримали ордени Богдана Хмельницького, Данила Галицького та "За мужність", медалі "За військову службу Україні", "Захиснику Вітчизни" й "За врятоване життя".
У Збройних Силах України сформували першу штурмову мотоциклетну роту
У складі 425-го окремого штурмового полку "СКАЛА" сформовано першу в Збройних Силах України штурмову мотоциклетну роту, повідомляється у Telegram-каналі полку.
Під час підготовки бійці провели сотні годин за кермом та відпрацювали стрільбу в русі, випустивши тисячі набоїв. "У результаті маємо сучасну “кавалерію”, основне завдання якої — стрімко прориватися до ворожих позицій, здійснювати штурмові дії та оперативно змінювати напрямок удару", – йдеться у повідомленні.
Громадянина Польщі звинуватили у допомозі підготовки замаху на Зеленського
Про це пише польське видання Rzeczpospolita.
Як стверджує слідство, громадянин Польщі Павел К. погодився діяти на користь військової розвідки РФ та встановив контакти з росіянами, які безпосередню брали участь у війні проти України. Під час підготовки до ймовірного замаху на Зеленського роль Павла К. полягала у зборі та наданні інформації про безпеку аеропорту Жешув-Ясьонка.
Про те, що він міг вчинити злочин, польській прокуратурі повідомив Офіс генерального прокурора України. Співробітники ОГПУ та СБУ також залучалися до розслідування, за яке взялася польська прокуратура та Агентство внутрішньої безпеки. За словами польських правоохоронців, це дозволило забезпечити отримання доказів та зробити важливі висновки розслідування.
Павлу К. офіційно висунули обвинувачення у готовності співпрацювати з іноземною розвідкою проти інтересів Польщі. У разі доведення провини йому загрожує до восьми років позбавлення волі.
У квітні 2024 року в СБУ заявили, що у Польщі затримали поляка, який пропонував спецслужбам РФ здійснити замах на Зеленського під час його візиту до Варшави.
Каллас: Енергетика – це велика частина російського національного фонду, який майже повністю вичерпаний
Про це заявила верховна представниця ЄС із закордонних справ та політики безпеки Кая Каллас, відповідаючи журналістам на питання "які саме санкції можуть дійсно змінити правила гри для Росії".
"Минулого тижня ми домовилися що повинні чинити більший тиск на Росію. І це те, над чим ми зараз працюємо. Отже, що є найбільш, найсильнішим у цьому пакеті — це, звичайно, енергетика. Обмеження ціни на нафту — це, безумовно, те, що має очевидний вплив на російську економіку. Також ведуться дискусії щодо банківських послуг. Але я думаю, що найбільш важливим є розрив у цінах на нафту. Ми чули сьогодні, в тому числі і від розвідки, що економіка Росії не в найкращому стані. Їм вдавалося прикривати це пропагандою, мовляв, економіка зростає. Але зараз вони вже не можуть приховати це за допомогою пропаганди і кажуть, що економіка перебуває в стагнації. Отже, енергетика — це велика частина російського національного фонду, який майже повністю вичерпаний".
Угорщина заявила про викриття нових "українських шпигунів"
Угорські служби національної безпеки начебто виявили ще двох "українських шпигунів". Вони намагалися налагодити зв'язки з опозиційними політиками та шукали військову та енергетичну розвідувальну інформацію.
Про це повідомив держсекретар з питань публічної дипломатії та зв'язків з громадськістю Угорщини Золтан Ковач з посиланням на заяву лідера фракції "Фідес" у парламенті Мате Кочіша після закритого засідання Комітету нацбезпеки парламенту.
"Роланд Цебер, нелегальний співробітник української розвідки, налагодив зв'язки з опозиційними діячами; Іштван Голло перебуває під кримінальним розслідуванням за шпигунство", — написав він в соцмережі Х.
Він зазначив, що Цебер організовував зустрічі з політичними та військовими діячами, щоб вплинути на позицію Угорщини щодо конфлікту в Україні. Збільшення його впливу призвів до заборони на в'їзд у 2024 році.
Голло, громадянин України, шукав військову та енергетичну розвідувальну інформацію, пов'язану з воєнними вимогами України.
"Пан Кочіш наголосив, що ця діяльність відповідає класичній операції впливу, спрямованій на дискредитацію Угорщини на міжнародному рівні та тиск на уряд, щоб він змінив свою політику щодо України. "Закони про прозорість повинні запобігати потраплянню іноземної дезінформації в публічний простір Угорщини", – процитував Ковач Кочіша.
"Побачимо": Трамп про дії США після того, як ЄС і Британія запровадили санкції проти РФ
Президент США Дональд Трамп заявив, що зважує, які дії вжити після того, як Європейський Союз та Велика Британія запровадили нові санкції проти Росії, але не надав жодних подробиць.
Про це він сказав журналістам, покидаючи Капітолійський пагорб після зустрічі з колегами-республіканцями щодо їхнього податкового законопроєкту, передаєReuters.
"Ми розглядаємо багато речей, але побачимо", – сказав Трамп.
Ми заохочуємо наших союзників в НАТО передати Україні системи ППО — Рубіо
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що у США немає засобів протиповітряної оборони "Петріот", які Америка могла передати Україні. Тому США працюють із союзниками в НАТО для передачі їхніх систем ППО Україні.
Про це Марко Рубіо повідомив під час виступу у Сенаті США.
За словами Рубіо, адміністрація президента Трампа має прийняти рішення щодо звернення до Конгресу за додатковим фінансуванням на допомогу Україні.
"Все, що було схвалено й асигновано Конгресом, триває. Є союзники НАТО, які мають батареї ракет "Патріот", які могли б передати Україні для захисту Києва та інших міст. Ми працюємо з ними, щоб отримати ці системи. Та країни неохоче відмовляються від них. Водночас боєприпаси витрачаються швидше, ніж Захід може їх виробляти, що ускладнює ситуацію", — сказав Марко Рубіо.
За словами держсекретаря США, війну в Україні можна врегулювати лише дипломатичним шляхом.
"Основний виклик, який ми маємо в Україні, полягає в тому, що Росія хоче того, чого вона зараз не має і на що не має права. Україна хоче того, що вона не може повернути військовим шляхом. Ця криза не має військового вирішення. Вона має завершитися врегулюванням шляхом переговорів", — сказав Марко Рубіо.
19 травня президент США Дональд Трамп провів телефонні розмови з президентом України Володимиром Зеленським та очільником Росії Путіним.
Зеленський і президентка ЄК обговорили 18-й пакет санкцій проти Росії
Президент Володимир Зеленський провів розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, під час якої сторони обговорили 18-й пакет санкцій проти Росії.
Про це він повідомив у своєму Телеграм-каналі.
Президент подякував ЄС за ухвалений сьогодні 17-й пакет санкцій проти РФ і назвав його "кроком у правильному напрямку".
"Важливо жорстко обмежувати російський танкерний флот, який служить фінансуванню вбивств, а також усі схеми, які РФ використовує для розбудови військової промисловості. Що більше буде тиску на Росію, то більше буде мотивів у Москви йти до справжнього миру", — зазначив він.
Зеленський також повідомив, що обговорив з президенткою ЄК підготовку 18-го санкційного пакета Євросоюзу.
"Російська нафта, інфраструктура торгівлі енергоресурсами, банки й фінансові схеми – це те, що найбільш болісно для Росії, а відповідно, найбільш корисно для миру. Дякую всім, хто адвокатує необхідність посилення санкцій і ухвалює сильні рішення", — зазначив президент.
Політики також детально обговорили вчорашню розмову з президентом США Дональдом Трампом і спільну дипломатичну роботу з партнерами.
"Європа має бути в процесі, і всі кроки максимально координуємо", — сказав Зеленський.
Медведчук, співробітники ГРУ, судді РФ: Хто потрапив під нові антиросійські санкції ЄС
Європейський Союз 20 травня додав до санкційних списків 21 особу та шість організацій, причетних до дестабілізаційних дій проти ЄС, його держав-членів та міжнародних партнерів.
Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС.
Зазначається, що уперше ЄС розширив сферу дії санкцій: тепер під них можуть потрапити не лише люди й компанії, а й активи. Санкції також дозволяють призупиняти ліцензії та блокувати мовлення прокремлівських медіа, які дестабілізують ситуацію в країнах ЄС.
Україна хоче зустріч з лідером РФ — Сибіга
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що в Україні хочуть, щоб наступна зустріч між Росією та Україною пройшла на рівні лідерів.
Про це глава МЗС заявив під час візиту до Брюсселя на засідання Ради міністрів закордонних справ Європейського Союзу, передає кореспондентка Суспільного.
За словами Андрія Сибіги, Україна віддана мирним зусиллям та не є перешкодою для миру. Це Україна довела у Туреччині.
"Ми зацікавлені у прямій зустрічі президента Зеленського з Путіним. Цю позицію знають наші союзники, цю позицію президент Зеленський обговорив з президентом Трампом. Ми знаємо, що у Росії є одна людина, яка може завершити війну", — повідомив Сибіга.
За його словами, Україна розглядає різні майданчики для організації такої зустрічі. Серед них — Ватикан. Цю пропозицію запропонував Папа Римський Лев XIV.
Рада ЄС запровадила санкції проти РФ за розробку та використання хімічної зброї в Україні
Рада Європейського Союзу запровадила санкції проти трьох російських підрозділів, що входять до складу Збройних сил Росії, і причетні до розробки та використання хімічної зброї на війні проти України.
Про це йдеться у пресрелізі, який опубліковано на сайті Ради ЄС.
Так, до санкційного списку потрапили: війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту, 27-й науковий центр і 33-й Центральний науково-дослідний та випробувальний інститут Міноборони РФ.
Наступні прямі переговори України та РФ можуть відбутися за участю Європи й США — ЄК
Після телефонної розмови з російським лідером Володимиром Путіним президент США Дональд Трамп поінформував про її зміст європейських партнерів. Сторони погодилися з необхідністю прямих переговорів між Україною і Росією, із залученням Європи та США.
Про це сьогодні у Брюсселі під час брифінгу для преси заявила речниця Європейської комісії Паула Піньо, повідомляє Укрінформ.
"Після розмови з Путіним президент Трамп проінформував про цю розмову кількох європейських лідерів, включаючи президентку фон дер Ляєн. Це є позитивним. Це також є результатом змістовних зусиль кількох європейських лідерів, включаючи Урсулу фон дер Ляєн, щоб підтримувати пряму комунікацію із США щодо війни в Україні та щодо припинення вогню", — сказала вона.
Коментуючи наступні кроки щодо мирних переговорів, речниця ЄК повідомила, що Трамп і європейські лідери погодилися, що наступні прямі переговори України та РФ можуть відбутися за участю Європи й США.
"Було погоджено, що мають відбутися прямі переговори між Україною і Росією, за участі європейських партнерів та США. Ми будемо бачити, де точно ці переговори мають відбутися", — сказала Піньо.
Зеленський звернувся до Трампа із пропозицією запровадити вільну торгівлю між Україною та США — Качка
Президент України Володимир Зеленський звернувся до президента США Дональда Трампа із пропозицією запровадити вільну торгівлю між країнами. Про це Зеленський написав Трампу у листі.
Про це на заході “Торгові війни: мистецтво захисту” заявив заступник міністра економіки та торговий представник України Тарас Качка, передає кореспондент Суспільного.
За словами заступника міністра, Україну цікавить угода із США, навіть враховуючи те, що Сполучені Штати не є основним торгівельним партнером України.
"Нас цікавлять угоди про вільну торгівлю з усіма країнами G7. Тобто в нас є з Британією, з Канадою, з Європейським Союзом. І нам потрібні ще Сполучені Штати Америки і Японія", — повідомив Тарас Качка.
За його словами, українським компаніям-виробникам потрібно будувати стратегію продажу на закордонні ринки, які є “багатшими, розвиненими та з більшими вимогами до якості”.
“Це відповідно створює більшу додану вартість і прибутковість. Тому з цієї перспективи для нас важливо зробити акцент на можливості експортувати до Сполучених Штатів Америки, та відповідно мати угоду про вільну торгівлю”, — говорить Качка.
Окрім цього, за словами заступника міністра економіки, новостворений інвестиційний фонд України та США сприятиме створенню ринку вільної торгівлі.
“Думаю, що повністю реалізувати ідею фонду можна, якщо також мати рамки роботи в угоді про вільну торгівлю. Це не лише вирішує питання тарифів, але й інші правила — прозорість, передбачуваність регуляторного середовища, інші речі“, — говорить Качка.
Укроборонпром домовився про боєприпаси з бельгійським KNDS
Одне з підприємств Акціонерного товариства "Українська оборонна промисловість" уклало Меморандум про співпрацю з KNDS Belgium SA.
Про це повідомляє пресслужба Укроборонпрому.
У документі йдеться про намір організувати спільне комплектування пострілів середнього калібру.
Ці боєприпаси застосовуються для ведення вогню з автоматичних гармат і ураження живої сили, легкої бронетехніки та повітряних цілей, які летять низько.
"Ми поступово розширяємо географію наших міжнародних партнерств, шукаємо та знаходимо нові напрямки взаємодії. Це йде на користь Силам оборони України та нашому оборонно-промисловому комплексу, який прагне інтегруватися у глобальну зброярську промисловість країн НАТО", – розповіві Гендиректор Укроборонпрому Олег Гуляк.
Каллас прогнозує "ще сильніший" ефект від санкцій проти РФ у найближчі місяці
Санкції Європейського союзу (ЄС) проти Росії, запроваджені через агресію РФ в Україні у найближчі місяці ще сильніше вдарять по російській економіці.
Про це заявила висока представниця Євросоюзу із закордонних справ Кая Каллас, передає Радіо Свобода.
"Сьогодні на засіданні Ради із закордонних справ ми також маємо розвідувальний звіт про те, як насправді почувається російська економіка, і, згідно з цими даними, вони вже доходять до того етапу, коли змушені покладатися на ланцюги постачання. Тож ефект від санкцій буде ще сильнішим у найближчі місяці", – сказала Каллас.
Британія запровадила нові масштабні санкції проти РФ
Велика Британія у вівторок, 20 травня, оголосила про нові широкомасштабні санкції проти Росії. Про це повідомляється на сайті британського уряду.
Йдеться про 100 санкційних цілей у російських військових, енергетичних, фінансових секторах та тих, хто веде інформаційну війну Путіна проти України.
"У той час як президент Путін безжально посилює свої удари проти невинних українців, Велика Британія посилює тиск, запроваджуючи 100 нових санкцій", — наголошується у релізі щодо санкцій.
Велика Британія та партнери також працюють над посиленням обмеження цін на нафту, ще більше обмежуючи критичні доходи від нафти для військової машини Путіна, наголосили у британському уряді.
Серед останніх об'єктів санкцій є організації, що підтримують російську військову машину, експорт енергоносіїв та інформаційну війну, а також фінансові установи, що допомагають фінансувати вторгнення Путіна в Україну.
"Сьогоднішні заходи санкціонують ланцюги постачання смертоносних російських систем озброєння, включаючи ракети "Іскандер". Це захистить життя українців та нашу колективну безпеку, підриваючи російську військову машину", — наголосили в британському уряді.
Рада ЄС затвердила 17-й пакет санкцій проти Росії
Рада ЄС у вівторок, 20 травня, затвердила 17-й пакет санкцій проти Росії. Про це повідомила очільниця європейської дипломатії Кая Каллас.
"ЄС схвалив свій 17-й пакет санкцій проти Росії, спрямований проти майже 200 кораблів тіньового флоту. Нові заходи також стосуються гібридних загроз і прав людини", — написала Каллас у Х.
Вона додала, що ЄС готує ще більше санкцій проти Росії.
"Чим довше Росія веде війну, тим жорсткішою буде наша відповідь", — заявила Каллас.
Армія РФ атакувала автобус у Херсоні
Російські військові атакували пасажирський автобус КП "Херсонкомунтранссервіс" у Дніпровському районі Херсона. Транспорт суттєво пошкоджений. Поранена одна з пасажирок.
Через активність безпілотників РФ тимчасово скоротили маршрути до проспекту Незалежності, повідомили в МВА.
Дві громади Миколаївщини атакували дронами та артилерією, пошкоджено авто
Російська армія 19 травня атакувала громади Миколаївщини дронами та обстрілювала з артилерії. Загиблих та поранених немає.
Про це повідомили у Миколаївській ОВА.
За даними пресслужби, 19 травня російські війська об 11:25 атакували дроном FPV Очаків Очаківської громади.
Крім того, о 14:30 армія РФ обстріляла з артилерії і дев'ять разів атакувала дронами FPV Куцурубську громаду. Внаслідок одного з обстрілів у селі Дмитрівка пошкоджений автомобіль фермерського господарства.
Речник Кремля: термінів підготовки меморандуму з Україною "немає і бути не може"
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що термінів підготовки меморандуму про мир та припинення вогню "немає і бути не може". Він зазначив, що на Росію та Україну чекають "складні контакти з вироблення єдиного тексту". Про це пише російське державне агентство "РИА Новости".
"Термінів немає і бути не може. Зрозуміло, що всі хочуть це зробити максимально швидко, але, зрозуміло, диявол криється в деталях", — сказав Пєсков.
Представник Кремля заявив, що з обох сторін, російської та української, очікується підготовка проєктів документів для обміну. Потім, за його словами, відбудуться "складні контакти з вироблення єдиного тексту".
Також речник РФ додав, що конкретних рішень про місце продовження двосторонніх контактів поки що немає.
Раніше очільник Росії Путін розповів про меморандум між Росією та Україною, до якого може "увійти питання про припинення вогню та принципи врегулювання" та нібито готовність працювати над таким меморандумом. Детальніше про меморандум він не розповів. Очільник РФ також вважає, що переговори у Стамбулі вказують на те, що "сторони на правильному шляху".
За словами президента України Володимира Зеленського, якщо російська сторона запропонує якісь "меморандуми", то це не буде секретом. Такий документ, на його думку, міг би стати основою для подальшої "мапи, яка веде до закінчення війни, тобто до договору".
Трамп: хтось "не розповідає фактів" про діагноз раку Байдена
Американський президент Дональд Трамп заявив, що "хтось приховує факти" щодо діагнозу раку простати в Джо Байдена. Він припустив, що ексглава США або його медична команда намагалися приховати його хворобу та зниження когнітивних функцій під час перебування на посаді. Про це повідомляє The Telegraph.
Видання пише, що Трамп висловив здивування щодо того, що рак не був виявлений під час щорічного медичного огляду Байдена в Національному військово-медичному центрі Волтера Ріда в Меріленді.
"Я здивований, що громадськість не була повідомлена про це раніше, тому що до дев'ятої стадії дуже багато часу... Чому це зайняло так багато часу? Я маю на увазі, що це займає багато часу, це може зайняти роки, щоб досягти такого рівня небезпеки", — сказав Трамп.
Він також припустив, що лікар, який проводив медичний огляд Байдена у центрі Волтера Ріда під час його перебування на посаді, пропустив рак або був неправдивий, і поставив під сумнів розумові здібності Байдена.
"Вони одні з найкращих лікарів, яких я коли-небудь бачив. Я навіть не знаю, чи вони були причетні, але в кожному випадку був залучений лікар. Можливо, це був той самий лікар, і хтось приховує факти. Це велика проблема", – додав Трамп.
Хоча деякі лікарі висловили здивування, що рак Джо Байдена не був виявлений раніше, інші припустили, що він міг швидко розвинутися з моменту його останнього медичного обстеження, пише видання.
Професор Кароль Сікора, колишній директор онкологічної програми Всесвітньої організації охорони здоров'я, сказав в коментарі The Telegraph, що пізній діагноз пана Байдена був "дуже незвичайним".
Трамп натякнув на готовність відмовитися від переговорів між Україною та Росією, якщо не буде досягнуто прогресу
Президент США Дональд Трамп повідомив, що під час телефонної розмови запитав очільника Росії, коли той планує "зупинити це кровопролиття" в Україні. Він також додав, що якщо дійде висновку, що не може вплинути на ситуацію, то "відступить" від переговорного процесу. Про це він сказав журналістам в Овальному кабінеті 19 травня, повідомляє CNN.
Трамп повідомив, що під час розмови з Путіним запитав його, коли вдасться зупинити "кровопролиття" в Україні. За його словами, ситуація є "кривавою банею", але він вірить, що російський лідер прагне її припинити.
Трамп має надію на зрушення, але якщо цього не станеться, він відійде від переговорів, і сторонам доведеться продовжувати самостійно. Він також зазначив, що в цьому процесі беруть участь "дуже великі его".
Трамп заявив, що не запроваджуватиме додаткових санкцій проти Росії
Президент США Дональд Трамп не запроваджуватиме подальших санкцій проти Росії, "оскільки є шанс" на прогрес у напрямку припинення вогню. Про це він сказав журналістам в Овальному кабінеті 19 травня, повідомляє CNN.
"Тому що я думаю, що є шанс щось зробити, і якщо ви це зробите, ви також можете зробити набагато гірше", — сказав Трамп.
Водночас він додав, що може "настати час, коли це станеться".
Раніше 18 травня міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що США разом із Європою "без вагань" посилять санкції проти РФ, якщо очільник Путін не буде вести мирні переговори з Україною "в дусі доброї волі".
Путін та Трамп не говорили про дедлайн для припинення вогню в Україні
Помічник Путіна Юрій Ушаков заявив, що питання про дедлайн та тимчасові рамки для можливого припинення вогню не обговорювали в розмові очільника РФ Володимира Путіна та американського лідера Дональда Трампа. Про це повідомляє російське інформаційне агентство ТАСС. "Про це ми не говорили, хоча Трамп, природно, наголошував на зацікавленості у якнайшвидшому досягненні тієї чи іншої домовленості", — сказав представник Кремля.
Очільник Росії Путін теж зробив заяву після завершення розмови із Трампом. Путін заявив, що "припинення вогню з Україною можливе після досягнення відповідних домовленостей". Які це домовленості — він не уточнив.