Перейти до основного змісту

У Міноборони роз'яснили за яких умов іноземці, які служать у лавах ЗСУ, можуть отримати статус учасника бойових дій

Українські військовослужбовці. Getty Images

Іноземці та особи без громадянства, які служать у лавах ЗСУ та Державній спеціальній службі транспорту, можуть отримати статус учасника бойових дій (УБД).

Про це повідомили у Міноборони.

Там пояснили, що згідно із законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці ЗСУ, які "захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України" та брали безпосередню участь у "заходах", необхідних для забезпечення оборони держави через повномасштабне вторгнення РФ.

Водночас до категорії військовослужбовців прирівнюються іноземці та особи без громадянства, які відповідно до відповідно до закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" служать в українському війську.

"Враховуючи зазначене, іноземці, діяльність яких відповідає вимогам цих законів, можуть отримати статус учасника бойових дій. Вони мають дотримуватися таких самих процедур, як і громадяни України", – сказав директор департаменту соціального забезпечення Міноборони України полковник Сергій Галімський.

12 травня у застосунку для військовослужбовців "Армія+ " стартувало нове опитування щодо отримання статусу УБД. У Міноборони кажуть, що хочуть дізнатися, як і скільки часу військові отримували цей статус, а також про пільги, які їм надають, і якими з них найчастіше користуються.

Що відомо про створення Інтернаціонального легіону

27 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський закликав іноземних громадян долучатися до опору російським військам в Україні. З іноземців, які виявлять бажання долучитися, буде створено окремий Інтернаціональний легіон територіальної оборони. А наступного дня Зеленський запровадив тимчасовий безвізовий режим для іноземців-добровольців.

28 лютого 2022 року у Міноборони України повідомили, що вступити до Інтернаціонального легіону територіальної оборони України зголосилися кілька тисяч іноземних громадян.

У березні 2022 року стало відомо, що 70 японців, серед яких 50 колишніх членів сил самооборони Японії та два ветерани Французького іноземного легіону, подали заявки на приєднання до українського Інтернаціонального легіону тероборони.

Топ дня
Вибір редакції