Пропозиція керівника РФ Володимира Путіна про прямі переговори між Росією і Україною, зроблена у відповідь на 30-денне припинення вогню, до якого закликали Київ і його європейські союзники, є "першим кроком, але недостатнім", заявив у неділю президент Франції Еммануель Макрон.
Про це повідомляє Barron`s з посиланням на агентство AFP.
“Безумовне припинення вогню не передує переговорам. Путін шукає вихід, але хоче виграти час”, — сказав Макрон журналістам у Перемишлі в Польщі на шляху з Києва додому.
Напередодні Макрон побував на саміті “коаліції охочих" в українській столиці.
Доповнено о 13:00: Пізніше Макрон оприлюднив пост у соцмережі Х, у якому заявив, що не може бути жодних переговорів, коли говорить зброя.
Макрон заявив, що у Києві разом з президентом Трампом Росії зробили чітку пропозицію: безумовне 30-денне припинення вогню, починаючи з понеділка.
“Президент Зеленський взяв на себе зобов'язання без жодних умов. Тепер ми очікуємо такої ж чіткої відповіді від Росії. Не може бути жодних переговорів, коли говорить зброя. Не може бути діалогу, якщо в той же час бомбардують цивільне населення”, — наголосив Макрон.
За його словами, зараз потрібне припинення вогню, щоб можна було розпочати переговори — заради миру.
У суботу, 10 травня, за підсумками зустрічі "коаліції охочих", США та країни Європи закликали Росію до 30-денного перемир’я з 12 травня у війні РФ проти України. У засіданні "коаліції охочих" взяли участь представники 35 країн, включно з Україною — повідомив президент Володимир Зеленський. Президент Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, а також премʼєр-міністри Британії і Польщі Кір Стармер і Дональд Туск були особисто, решта країн під'єдналися онлайн.
Перед засіданням, а також після нього учасники "коаліції охочих" провели телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом — сказав на пресконференції канцлер Мерц. І додав, що "Трамп поділяє нашу ініціативу і підтримує її".
Очільник Кремля Володимир Путін запропонував Україні з 15 травня у Стамбулі відновити прямі переговори без жодних попередніх умов. Про це він заявив на пресконференції у Кремлі уночі 11 травня.
Під час виступу Путін жодного разу не згадав про ініціативу "коаліції охочих" щодо 30-денного припинення вогню, яке має початися 12 травня. Хоча пропозиція вже отримала підтримку понад 20 країн, включно з Францією, Німеччиною, Великою Британією та Польщею, Путін не згадав її взагалі.
Раніше речник адміністрації Путіна Пєсков заявив, що "Росія має власну позицію" щодо припинення вогню, але розгляне можливість 30-денного припинення вогню.