Папа Римський Лев XIV на першій закритій зустрічі з усією Колегією кардиналів у Ватикані пояснив, чому обрав саме це ім’я та визнав виклики штучного інтелекту для церкви.
Про це йдеться на сайті Ватикану.
Зазначається, що головною причиною стало натхнення постаттю Лева XIII, який наприкінці XIX століття у своїй енцикліці Rerum novarum порушив питання соціальної справедливості в умовах індустріальної революції.
"Сьогодні Церква має відповісти на нову індустріальну революцію та розвиток штучного інтелекту, які несуть нові виклики для гідності людини, справедливості й праці", — заявив Папа.
Лев XIV підкреслив, що прагне продовжити шлях, накреслений Другим Ватиканським собором, а також зберегти цінну спадщину Папи Франциска. Він окремо згадав апостольське напоумлення Evangelii gaudium, в якому Франциск оновив ключові теми Собору: місіонерську діяльність, народну побожність, діалог із сучасним світом і турботу про покинутих.
"Приймімо цю спадщину й поновімо шлях — у дусі правди, справедливості, миру і братерства", — закликав новообраний понтифік.
Папа також попросив кардиналів про підтримку в цьому новому етапі служіння, визнавши, що прийнята місія перевищує людські сили.
"Господь не залишає мене самого. Я покладаюся на Його благодать, на вашу підтримку, і на молитви мільйонів людей, які люблять Церкву", — сказав він.
Завершуючи промову, Лев XIV процитував Папу Павла VI, висловивши надію, що «весь світ буде охоплений полум’ям віри й любові», яке приведе людство до єдності та співпраці.
Що відомо про нового Папу Лева XIV
Новообраний Папа народився 1955 року (69 років) в Чикаго, США. Там він здобув богословську освіту та ліценціат з канонічного права в Римі. Як пише CNN, Лев XIV провів значну частину своєї кар'єри місіонером у Південній Америці: десять років пропрацював у Перу, а з 2014 по 2023 роки обіймав чин єпископа у Чіклайо (Перу).
У вересні 2023 року Папа Римський Франциск підніс його до сану кардинала. Очікується, що він розвиватиме реформи попередника.
Процес голосування за Папу Римського
Конклав з обрання наступника Папи Франциска розпочався 7 травня вдень. 133 кардинали-виборці, які брали участь у процесі, разом помолилися та склали обітницю таємниці, перш ніж двері зачинилися. З настанням ночі з димаря Сикстинської капели піднявся чорний дим, що свідчило про те, що вони ще не дійшли згоди щодо вибору.
8 травня вранці кардинали відновили процес голосування, проте знову пішов чорний дим. Згодом оголосили третій раунд, після якого пішов білий дим — сигнал, що символізує обрання.