Рада попередньо підтримала законопроєкт про реформу СБУ

Рада попередньо підтримала законопроєкт про реформу СБУ

Рада попередньо підтримала законопроєкт про реформу СБУ
dw.com

Верховна рада прийняла за основу законопроєкт про удосконалення діяльності Служби безпеки України. За відповідний законопроєкт проголосували 285 депутатів з необхідних 226.

Як зазначено у пояснювальній записці, законопроєкт спрямовано на підвищення інституційної спроможності СБУ із забезпечення державної безпеки та приведення законодавства, що регулює її діяльність, у відповідність із сучасними викликами та загрозами державній безпеці України, яким повинна протидіяти служба, а також стратегічними та концептуальними документами з питань розвитку сектору безпеки і оборони, реформування системи правоохоронних органів і відповідними рекомендаціями міжнародних та європейських партнерів України.

Відповідно до законопроєкту, СБУ отримає повноваження вносити в Центральну виборчу комісію (ЦВК) відомості про здійснення партіями сепаратистської або терористичної діяльності, на підставі яких партії втрачають права суб'єктів виборчого процесу. Відомство зможе вносити ці відомості не пізніше, ніж за 45 днів до дня проведення виборів. При цьому ці дані можуть бути оскаржені в суді.

Після внесення відомостей ЦВК невідкладно оприлюднює на своєму офіційному сайті інформацію про внесене подання, через що партії вже не зможуть бути суб'єктами виборчого процесу.

Законопроєктом також пропонується посилити контррозвідувальні та антитерористичні напрямки діяльності СБУ і розширити її повноваження по застосуванню сил і засобів проти терористичних організацій.

Крім цього, у проєкті пропонується виключити СБУ із закону "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю" і таким чином будуть ліквідовані спеціальні підрозділи СБУ по боротьбі з корупцією. Також законопроєктом передбачено поетапне скорочення штатної чисельності СБУ, а також визначено нові стандарти соціальних гарантій співробітникам відомства та їх грошового забезпечення.

Що відомо

  • Верховна рада проголосувала в цілому за законопроєкт про створення Бюро економічної безпеки. Після утворення відомства буде ліквідовано податкову міліцію.
На початок