Як організовують навчальний процес у вишах Миколаєва

Як організовують навчальний процес у вишах Миколаєва

Як організовують навчальний процес у вишах Миколаєва Суспільне Миколаїв

Частина Миколаївських вишів поновила очне навчання.

У Миколаївському аграрному університеті очне навчання відновили 25 січня. Після локдауну навчання в університеті організували за змішаною системою.

Як організовують навчальний процес у вишах МиколаєваСуспільне Миколаїв

"Практичні, лабораторні, семінарські заняття ми проводимо групою в системі онлайн, а лекційні заняття, де кількість студентів більше 20 осіб, ми проводимо в системі офлайн. Ми склали відповідним чином розклад занять, згідно з цим розкладом занять у нас п’ятниця в системі онлайн – лекційні заняття. А інші дні – в системі офлайн", – розповів перший проректор Миколаївського аграрного університету Дмитро Бабенко.

Декан обліково-фінансового факультету Ольга Вишневська говорить, що студенти до дистанційної і змішаної системи навчання адаптувалися швидко, а от викладачам було складно.

"Треба було перелаштувати повністю свій день. Займатися вже питаннями, які пов’язані із тим, що треба організувати, надати інформацію, надіслати повідомлення. Ми переживали, що значно погіршиться сприйняття інформації, але станом на сьогодні, більш-менш вже вирівнялась ситуація", – каже Ольга Вишневська.

Як організовують навчальний процес у вишах МиколаєваСуспільне Миколаїв

Студентів з області та інших міст, що навчаються в аграрному університеті, знову заселили до гуртожитків.

За словами комендантки гуртожитку №2 Наталі Галушки, при поселенні необхідно мати довідку про те, що будинок поза карантином, а також необхідно написати заяву, що не контактували з хворими протягом трьох тижнів.

Уже в гуртожитку студенти мають дотримуватися дистанції, носити маски та обробляти руки дезінфектором. При вході до будівлі всім вимірюють температуру. В разі поганого самопочуття студенти можуть звернутися до фельдшера.

До березня 2021 року студенти університету вчитимуться за змішаною системою навчання.

У Чорноморському національному університеті імені Петра Могили до вишу студенти повернуться 1-го лютого. Поки навчаються дистанційно.

Як організовують навчальний процес у вишах МиколаєваСуспільне Миколаїв

"Ми переходимо до змішаної форми. Наприклад, для великих потокових лекцій, для дисциплін загально-гуманітарного блоку ми будемо продовжувати онлайн навчання, при чому, як в режимі онлайн, тобто засобами zoom mit google та іншими засобами комунікації, і офлайн методами дистанційного навчання. Для цього в нашому університеті є платформа дистанційного навчання Moodle", – розповіла перша проректорка Чорноморського національного університету ім. Петра Могили Наталя Іщенко.

Як організовують навчальний процес у вишах МиколаєваСуспільне Миколаїв

Викладач кафедри політичних наук Сергій Шкірчак каже, що викладати дистанційно складніше. Доводиться розробляти нові методи викладання. Чоловік надає перевагу очній формі навчання.

"У нас вже були сесії, які відбувалися онлайн. Сказати, що надзвичайно гірше стала успішність, то ні. Ми намагалися побудувати так навчання, щоб ті моменти, коли нам було дозволено з обмеженнями навчатися в аудиторії, проводити контрольні заходи, ми їх проводили в аудиторії очно", – каже старший викладач кафедри політичних наук Сергій Шкірчак.

Як організовують навчальний процес у вишах МиколаєваСуспільне Миколаїв

Із 1-го лютого практичні та лабораторні заняття відбуватимуться в університеті. Студенти спеціальностей медицина та фармація займатимуться в аудиторному форматі в групах до 15 людей, зараз вони на канікулах.

Як організовують навчальний процес у вишах МиколаєваСуспільне Миколаїв

За словами Наталі Іщенко, тиждень з 25 січня до 31 січня студентам надали, щоб вирішити організаційні питання: приїхати до Миколаєва, заселитися до гуртожитків тощо.

Студенти заочної форми навчання з 1-го лютого повертаються до аудиторного навчання. Із 13 закладів вищої освіти та одного інституту післядипломної освіти на дистанційній формі навчання п’ять закладів, сім працює за змішаною системою і у двох вишах зараз канікули.

Читайте також: "Реєстрація на ЗНО відкривається 1 лютого — МОН"

За словами директорки департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації Олени Удовиченко, виші мають повну автономію, вони самостійно приймають рішення про організацію освітнього процесу в закладах і після закінчення локдауну вийшли на навчання за різними формами.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди