Військовослужбовці Національної гвардії України та Жандармерія Румунії провели поблизу Івано-Франківська практичні навчання з психологічного забезпечення. Обмін досвідом відбувся в рамках спільного проєкту щодо зміцнення можливостей груп спеціального призначення, пише Суспільне Карпати.
Заняття з професійно-психологічної підготовки особового складу Нацгвардії України розпочалися на території військової частини у селі Старий Лисець. Психологи давали солдатам завдання різної складності, в яких вони використовували свої фізичні можливості.
Зарахованим завдання вважалося лише тоді, коли всі перешкоди військові долали командою.

"Основна наша мета – сформувати згуртованість військового колективу. Щоб вони змогли виконати всі поставлені перед ними службово-бойові завдання в будь-яких екстримальних або надзвичайних подіях. Також було продемонстровано, що дуже важлива командна робота", - повідомила офіцер відділення психологічного забезпечення Західного територіального управління Наталя Кириченко.
Командна робота полягала у тому, що військовослужбовці перед завданням обговорювали логічний план його виконання. А опісля спілкувалися лише невербально, тобто без слів.

Солдат Андрій Кузьмичук взяв на себе головну роль та проходив перешкоди першим.
"Найважчим було те, що всі були зосереджені на одному – як пройти. На лідера ніхто не звертав увагу. Треба було привернути увагу до себе. Найважчий етап – це гора, спуститися донизу. Дуже важко зачепитися ногою і рукою, аби закріпити карабін до ролика", - розповів чоловік.
Одночасно із солдатами практичні завдання виконували і жандарми з Румунії. Пізніше для них провели тематичний тренінг.

"Ми побачили, як готуються фахівці Національної гвардії України, як у фізичному, так і в психологічному напрямку. Ми почерпнули для себе багато цікавого, що будемо впроваджувати в Румунії. Коли ми матимемо людей підготовлених і психологічно, і фізично, це дозволить нам виконувати завдання на ще вищому рівні", - каже начальник жандармерії Румунії регіону Сучава Міхай Лунгу.
У проєкті взяли участь військові гірсько-патрульної роти, яка виконує завдання у зонах відпочинку туристів.

"Ми здійснюємо підготовку військовослужбовців, які в подальшому будуть виконувати завдання у гірській місцевості, яка пов’язана, перш за все, з ризиком для життя. Це вимагає певної фізичної та психологічної підготовки", - розповів начальник служби міжнародної технічної допомоги Нацгвардії Віталій Гудзій.
Вже у квітні військовослужбовці Національної гвардії України поїдуть у Румунію, щоб там перейняти досвід колег.
Читайте також
- "Соколи Прикарпаття" відпрацьовують ведення групових та одиночних повітряних боїв
- На Прикарпатті нацгвардійці відпрацьовують польоти у горах
- На Прикарпатті спецпризначенці Нацгвардії шукали диверсантів
- На Франківщині авіаційна ескадрилья навчалася вести бойові дії