27 січня розпочалася онлайнакція у мережі Fecebook, присвячена 103-ій річниця бою під станцією Крути. Про це повідомила Суспільному координаторка Молодіжного центру “STRUM” у Дніпрі Катерина Глущенко.
Протягом 3-х днів сотні людей з різних громадських організацій будуть публікувати у себе на сторінках в соціальній мережі тези та історичні факти про бій під станцією Крути у 1918 році з хештегом #твояісторіяКРУТИ
"Чому саме бій під Крутами і як це стосується Дніпропетровщини? Звичайно, на Дніпропетровщині також існував рух за незалежність України, я впевнена, були протистояння, бої проти радянської окупації. На жаль, деякі з них назавжди втрачені для історії, і не залишилося жодних свідків цих протистоянь. Бій під Крутами став символом героїчної боротьби української молоді, яка віддала своє життя заради незалежності своєї батьківщини. Ми хочемо, щоб у соцмережах розповсюджувалася інформація про цей бій, щоб молодь України ставала більш обізнаною, щоб знала своє минуле",– повідомила Суспільному Катерина Глущенко.
Організатори акції: Управління молоді Дніпровської міської ради, молодіжний центр “STRUM”, молодіжна рада Дніпра, Дніпровський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою.
Що відомо
- Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року за 130 кілометрів на північний схід від Києва.
- Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків, який нараховував близько чотирьох сотень вояків.
Читайте також
Розстріли, газові камери, скидання в шахти. Від Голокосту на Дніпропетровщині загинуло 35 тис. людей
Жертви Голокосту. На Миколаївщині найбільше людей загинуло в Доманівському районі
Меморіальний центр "Бабин Яр" презентував концепцію музею Голокосту
"Евакуаційний ешелон та по два сухарі на дорогу". Спогади жінки, яка пережила Голокост