Анастасія Меркушина - срібна призерка чемпіонату Європи в індивідуальній гонці. Результати

Анастасія Меркушина - срібна призерка чемпіонату Європи в індивідуальній гонці. Результати

Анастасія Меркушина - срібна призерка чемпіонату Європи в індивідуальній гонці. Результати AP Images

Це перша особиста медаль на чемпіонаті Європи для Анастасії з 2017 року.

Чемпіонат Європи у польських Душниках-Здруй розпочався жіночою індивідуальною гонкою. У 2019 році, коли ця дисципліна востаннє була представлена на Євро, Україна завоювала "срібло" зусиллями Юлії Журавок.

У 2021 році Україні знову дісталося "срібло" - тепер від Анастасії МеркушиноїЦе її перша особиста медаль з Євро-2017 у Душніках-Здруй, коли Меркушина виграла "бронзу".

Україну в індивідуальній гонці представляло шість біатлоністок: Віта Семеренко, Катерина Бех, Надія Бєлкіна, Анастасія Меркушина, Ірина Петренко та Анна Кривонос.

Віта Семеренко була орієнтиром для інших біатлоністок на старті гонки: її час залишився другим після першої стрільби. Однак на другій стрільбі Семеренко схибила тричі, як наслідок опустилася в шостий десяток. Два наступні чисті вогневі рубежі дозволили їй повернутися у боротьбу за топ-10 - Віта фінішувала 11-ю.

Схожа ситуація у Катерини Бех. Українка повільно стартувала, з кожним наступним колом розганялася. Єдині промахи - два неточні постріли на другій стрільбі. По останньому колу в Бех п'ятий час у гонці та найкращий серед українок, що дозволило їй фінішувати на 9 місці!

А от найкращий загалом у гонці серед українок стала Анастасія Меркушина, яка змогла обійтися без штрафних хвилин у цій гонці! Меркушина усі вогневі рубежі трималася серед лідерів, а після третьої стрільби очолила гонку.

На виході на останнє коло Анастасія вигравала 15 секунд у Моніки Гойніш-Старенги та Ларіси Кукліної (у них в обох по одній хвилині штрафу). На фінальних кілометрах Моніка відіграла час в українки, випередила її на 3 секунди на фініші! А от Кукліна відіграла всього кілька секунд, цього було недостатньо.

Відтак, Анастасія Меркушина - срібна призерка індивідуальної гонки. Моніка Гойніш-Старенга завдяки потужному останньому колу (найкращий час в гонці) здобула "золото". Ларіса Кукліна - бронзова медалістка.

Крім Меркушиної без промахів обійшлася Ірина Петренко. Але бігти їй довелося в пізніх стартових номерах, що разом з не найкращою формою дозволило українці фінішувати на п'ятому місці.

У Надії Бєлкіною - дві хвилини штрафу та фініш на 23-му місці. Анна Кривонос з трьома хвилинами штрафу поза топ-40.

За ходом на дистанції найшвидшою була Моніка Гойніш-Старенга, яка на 20 секунд випередила Байбу Бендіку (шість хвилин штрафу, поза топ-40). Віта Семеренко найшвидша з українок, Анастасія Меркушина та Катерина Бех - у топ-20 за швидкістю.

Чемпіонат Європи. Жіноча індивідуальна гонка. Результати

  1. Моніка Гойніш-Старенга (Польща, 0+1+0+0) 45:17.1
  2. Анастасія Меркушина (Україна, 0+0+0+0) +2.9
  3. Ларіса Кукліна (Росія, 0+0+1+0) +15.5
  4. Анастасія Шевченко (Росія, 0+0+0+0) +33.5
  5. Ірина Петренко (Україна, 0+0+0+0) +2:11.1
  6. Елла Гальварссон (Швеція, 0+1+0+0) +2:14.3

...

  • 9. Катерина Бех (0+2+0+0) +2:26.3
  • 11. Віта Семеренко (0+3+0+0) +2:44.4
  • 23. Надія Бєлкіна (1+1+0+0) +3:50.1
  • 45. Анна Кривонос (0+1+0+2) +5:37.1
Категорії
Зимовий спортБоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЛіга чемпіонів