На початку сесії одна з фракцій Запорізької міськади покинула сесійну залу

На початку сесії одна з фракцій Запорізької міськади покинула сесійну залу

На початку сесії одна з фракцій Запорізької міськади покинула сесійну залу Суспільне Запоріжжя

Фракція "Європейської Солідарності" покинула сесійну залу Запорізької міськради на знак протесту через недопуск представників масової інформації на третю сесію восьмого скликання, що розпочалася 27 січня.

Під час подання на голосування пропозицій щодо порядку денного, голова фракції "Європейська Солідарність" Олександр Константинов запропонував до розгляду проект-рішення "Про забезпечення безперешкодного доступу в сесійну залу представників ЗМІ." На думку членів фракції, обмеження доступу через карантинні обмеження є порушенням законодавства.

"В законі про місцеве самоврядування є перелік осіб, які можуть бути присутні на пленарних засіданнях рад, зокрема Запорізької міської ради. У зв'язку з цим виникає питання з точки зору епідемічних заходів, чим відрізняється журналіст від інших кого ми запрошуємо до зали, наприклад, від народного депутата."

Таку думку голови фракції поділяють не всі депутати міської ради. Зокрема, член фракції "Партія Володимира Буряка "Єднання" Дмитро Сірий зазначив, що, дійсно, прямої заборони у постанові кабінету міністрів №1236 про присутність журналістів немає, однак є інші карантитинні вимоги.

"Я вдячний за таке складне питання, яке сьогодні підняли мої колеги. Але в цій постанові є певні заборони щодо знаходження певної кількості людей на квадратних метрах. І я хочу нагадати, що пряму відповідальність (дотримання карантинних вимог - ред.) несе головуючий сьогоднішнього зібрання," - сказав Дмитро Сірий.

Після обговорення питання, міський голова Володимир Буряк поставив запропонований проект-рішення на голосування. За нього проголосували 15 депутатів, 11 голосували проти та 15 утримались. Рішення не прийняте.

Коментуючи результати голосування, голова фракції "ЄС" Олександр Константинов зазначив, що "таке рішення не має нічого спільного ні з епідемічною ситуацією, ні з законодавством України." На знак протесту присутні члени фракції "ЄС" покинули залу засідань.

Що відомо

  • Від початку карантину (з березня 2020 року), сесії Запорізької міської ради відбуваються з мінімальною кількістю учасників. У засіданні беруть участь лише депутати міської ради та деякі представники виконавчої влади. Участь, присутність представників ЗМІ та громадськості, а також помічників депутатів в умовах карантинних обмежень - не передбачається. Пряму трансляцію сесії забезпечує комунальний телеканал.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди