"Іспит на людяність", "Примара Бабиного Яру" – трагедія Голокосту у фільмах на UA: КУЛЬТУРА

"Іспит на людяність", "Примара Бабиного Яру" – трагедія Голокосту у фільмах на UA: КУЛЬТУРА

"Іспит на людяність", "Примара Бабиного Яру" – трагедія Голокосту у фільмах на UA: КУЛЬТУРА

У середу, 27 січня, у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА підготував підбірку тематичних передач.

О 12:00 відбудеться хвилина мовчання в пам’ять про жертв Голокосту.

О 12:45 в ефірі покажуть мелодраму Василя Домбровського "Юденкрайз, або Вічне колесо". У центрі подій — історія дівчини, яка мріяла здобути музичну освіту, показана на тлі постійної зміни влади в одному містечку Буковини під час Другої світової війни.

Головні ролі у стрічці виконали Богдан Ступка, Світлана Круть, Тамара Яценко, Костянтин Степанков та Петро Бенюк.

О 14:10 йтиме документальний фільм Тетяни Баришпол "Примара Бабиного Яру", де події й архівні документи коментують історики,  письменники, видатні діячі. У фільмі є постановочні сцени з книги Анатолія Кузнєцова "Бабин Яр". У них грають заслужений актор України Микола Олійник і студент Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого Борис Савенко.

О 15:10 — передача "Пишемо історію" покаже трагедію у Бабиному Яру за розповідями істориків та працівників архіву згідно з розсекреченими документами радянських спецслужб.

О 20:00 глядачі побачать документальний фільм "Іспит на людяність", який розповідає про нацистську окупацію Вінницької області у 1941–1944 роках. Саме у Вінниці 1943 року нацисти намагалися виправдати злочини Голокосту, звинувативши так званих "єврейських агентів" НКВС у знищенні репресованих українців під час Вінницької трагедії 1937–1941 років.

Дивіться тематичні передачі присвячені Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту 27 січня на суспільному на телеканалі UA: КУЛЬТУРА, а також на сайті та в мобільному застосунку suspilne.tv для iOS й Android.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше