Перейти до основного змісту
Президент Естонії схвалив поправки до законів, які дозволяють військовим атакувати цивільні судна

Президент Естонії схвалив поправки до законів, які дозволяють військовим атакувати цивільні судна

Президент Естонії Алар Каріс
Президент Естонії Алар Каріс під час дискусії на саміті AI Action Summit у Парижі, Франція, 10 лютого 2025 року. Getty Images/Nathan Laine/Bloomberg

Президент Естонії Алар Каріс схвалив поправки до законів про організацію Сил оборони та економічну зону, спрямовані на зміцнення безпеки судноплавства в естонських водах.

Про це повідомляє естонський мовник ERR.

Як зазначається, ухвалені зміни надають право Сили оборони Естонії застосовувати силу у морській зоні країни у разі загроз, спрямованих проти критичної інфраструктури, об'єктів оборонного призначення, портів та інших споруд.

Наразі завдання естонських Сил оборони передусім пов'язані з охороною державного кордону.

10 квітня парламент Естонії ухвалив закон, який надає військовим можливість атакувати будь-які судна, якщо у їхніх діях побачать загрозу важливим об'єктам країни.

Що відомо про затримання танкера Kiwala

Як повідомляло ERR, вранці в п'ятницю, 11 квітня, Естонія затримала нафтовий танкер Kiwala. Це судно з російського "тіньового флоту", що займається експортом російської сирої нафти і нафтопродуктів у треті країни. За словами командувача Військово-морськими силами Естонії Іво Вярка, затримання не пов'язане з підозрами в загрозі критичній інфраструктурі країни.

Естонія почала готуватися до операції у четвер ввечері, та розпочала її о 3:00 годині ночі. В операції було задіяно вертоліт. О 4:19 танкер Kiwala увійшов в естонські води. Згідно з даними MarineTraffic, зараз судно перебуває на схід від острова Аегна, поруч із ним два військові кораблі.

На танкері перебуває 24 людини. За даними естонської влади, капітан судна – громадянин Китаю, він співпрацює зі слідством.

За даними порталу українського порталу War&Sanctions, власники та керівники цього танкера регулярно змінювалися, щоб уникнути прямих зв'язків з Росією і приховати справжніх вигодонабувачів. Останнім часом судно ходило під прапором Джибуті.

Очільник МЗС Естонії Маргус Тсахкна прокоментував затримання в естонських водах нафтового танкера Kiwala із російського "тіньового флоту" та заявив, що скоординовані кроки союзних країн, які омиває Балтійське море, працюють, а також захищають довкілля та безпеку.

Що відомо про пошкоджені кабелі в Балтійському морі

18 листопада 2024 року фінська влада заявила про пошкодження підводного телекомунікаційного кабелю, який пролягає через Балтійське море між Фінляндією та Німеччиною. Тоді ж було зафіксовано обрив ще одного — між Литвою та Швецією.

На початку грудня 2024 року на інтернет-лінії між Швецією та Фінляндією сталися два нові розриви кабелю. Пошкодження сталося на суходолі в Еспоо та Віхті.

25 грудня 2024 року фінський національний оператор електромереж Fingrid заявив про пошкодження підводного електрокабелю Estlink 2, який зʼєднує Фінляндію та Естонію.

Топ дня
Вибір редакції
На початок