Перейти до основного змісту
Радіо Свобода подало новий запит до суду, вимагаючи фінансування за квітень від USAGM

Радіо Свобода подало новий запит до суду, вимагаючи фінансування за квітень від USAGM

Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода подало оновлений запит до Окружного суду США у Вашингтоні. Вони просять зобов’язати Агентство США з глобальних медіа (USAGM) виплатити фінансування за квітень, яке вже було схвалене Конгресом.

Про це повідомляє Radio Free Europe/Radio Liberty.

Запит до суду подали після того, як USAGM повідомило Радіо Свобода про намір встановити обмеження перед виплатою фінансування. Серед них — вимога мати контроль над призначенням ради директорів компанії.

Також агентство встановило 24 години на виконання бюрократичних вимог, що раніше не практикувалося. У заяві Радіо Свобода зазначає, що ці дії суперечать чинному законодавству, яке зобов’язує переказати затверджене квітневе фінансування для виконання місії компанії.

Серед інших умов, які висунуло USAGM для надання фінансування – видалення мовних служб на запит агентства протягом доби. Компанія у запиті до суду називає цю умову "нездійсненною" і зазначає, що Радіо Свобода та Голос Америки одночасно мовлять 14 мовами. Зокрема, Українська служба Радіо Свобода має понад 100 співробітників, яких було б неможливо звільнити в межах однієї доби.

Радіо Свобода наголошує, що перебуває під наглядом Конгресу та USAGM, а також проходить фінансові перевірки, які не виявили порушень. За останні два роки компанія надала понад 1 200 звітів до урядових органів США, пише RFE/RL.

Радіо Свобода також офіційно перевіряє Управління звітності уряду США (GAO), яке оцінює діяльність, облікові записи та власність. Окрім того, компанія проводить зустрічі із законодавцями. Так, у 2024 році штаб-квартиру в Празі відвідали 20 членів Конгресу та 46 їхніх помічників.

Що цьому передувало

14 березня Трамп підписав указ щодо максимального скорочення функцій і роботи співробітників кількох відомств для боротьби з бюрократією, серед них названо урядове агентство США з глобальних медіа (USAGM), яке контролює "Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода" і "Голос Америки".

15 березня штатні працівники "Голосу Америки" отримали електронного листа від відділу кадрів з повідомленням про те, що їх відправлено в оплачувану адміністративну відпустку.

Директор "Голосу Америки" Майкл Абрамовіц заявив, що вперше за 83 роки мовник "змусили замовкнути". За його словами, майже весь персонал — понад 1300 журналістів, продюсерів, допоміжний персонал, та його самого — відправили в адміністративну відпустку.

Керівник української служби "Голосу Америки" Руслан Петричка також підтвердив, що українська редакція призупинила мовлення, а всі працівники відправлені в адміністративну відпустку.

25 березня Агентство США з глобальних медіа (USAGM) зобов’язалося виділити Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода частину коштів, виділених йому Конгресом, напередодні запланованих судових слухань.

Того ж дня, 25 березня суд у Сполучених Штатах видав наказ, який тимчасово заблокував ліквідацію Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода. Суддя постановив, що дії адміністрації Дональда Трампа не підтверджені жодними фактами та, ймовірно, порушили закон.

Топ дня
Вибір редакції
На початок