Екологічна інспекція перевірить доцільність омолодження дерев у Хмельницькому парку Чекмана

Екологічна інспекція перевірить доцільність омолодження дерев у Хмельницькому парку Чекмана

Екологічна інспекція перевірить доцільність омолодження дерев у Хмельницькому парку Чекмана
Фото: Суспільне Поділля

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області проводитиме перевірку, аби з’ясувати, чи було завдано шкоди при омолодженні дерев у Хмельницькому парку імені Михайла Чекмана.

Про це розповіла начальник відділу взаємодії з громадськістю та ЗМІ екологічної інспекції області Наталія Сологуб.

За її словами, ця перевірка буде позаплановою.

У Хмельницькому продовжують проводити обрізку дерев. Майстер комунального підприємства по зеленому будівництву і благоустрою міста Хмельницької міськради Леонід Муляр каже – дерева на вулиці Кам'янецькій обрізають, бо гілки налягають на тролейбусні лінії, через що відбувається замикання.

«Одночасно ми робимо обрізку дерев під світильники вуличного освітлення, оскільки гілки їх закривають, а в літній період, коли з’явиться листя, взагалі їх не буде видно», - додає майстер.

За словами Леоніда Муляра, працівники проводять обрізку лип і каштанів. Востаннє обрізка дерев на Камянецькій проводилася 20 років тому.

«Дерево має свій вік, після чого гілки починають відмирати і падати. Дерево тоді вже приросту не дає, тому постає питання щодо його омолодження. Омолодження - це обрізання скелетних гілок. Воно проводиться для того, щоб відновити крону дерева», - пояснює Леонід Муляр.

Після обрізки гілля дерева відновлюються, запевняє чоловік.

«На вулиці Проскурівського Підпілля, де річка перетинається, ми колись омолодили дерева. Там всі вони були в омелі. І от буквально за 10 років все відновилося і зараз немає ніяких проблем», - розповідає Леонід Муляр.

Дерева, які планують в місті обрізати, визначають за трьома критеріями, каже заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок:

«По-перше, це старі дерева з величезною кроною, які при сильних поривах вітру можуть привести до ламання дерева і до пошкодження майна, автомобілів чи завдання шкоди здоров’ю людей. Друге - це наявність омели, яка нищить дерева. Третій критерій для обрізки, це, до прикладу, на вулиці Кам’янецькій, де густі гілки дерев заважають освітленості вулиці, тролейбусним лініям, дряпають автобуси і тролейбуси, які рухаються вздовж бортового кабелю».

Василь Новачок додає, де цьогоріч в Хмельницькому ще планують обрізати дерева:

«Омолоджуємо дерева на вулиці Чорновола, також закінчуємо вулицю Пушкіна. Пізніше поїдемо в Гречани, будемо омолоджувати тополі на вулиці Проскурівського підпілля і на вулиці Курчатова. Після цього обрізатимемо дерева на прибудинкових територіях».

За словами Василя Новачка, старі дерева обрізати необхідно, особливо тополі.

«Обрізка дерев проводиться не перший рік. Від такого сильно травматичного обрізання дерев ми вже відмовилися, але що стосується тополь, вік яких по 70 років, їх інакше обрізати ніяк неможливо. Їх треба було обрізати, коли їм було 30 років, а потім обрізати, коли їм було 50. Якщо ці обрізки не проводилися з різних причин, то зараз або в дерева обрізати майже усі гілки, або його доведеться видаляти», - каже Василь Новачок.

Начальник відділу взаємодії з громадськістю та ЗМІ Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області Наталія Сологуб каже - щодо правомірності обрізання дерев у місті, до них надходять скарги від жителів Хмельницького.

«25 січня починається позапланова перевірка комунального підприємства «Парки і сквери Хмельницького», бо на адресу інспекції 11 січня цього року надійшла скарга від мешканки міста Хмельницького щодо знищення там дерев під час омолодження», - говорить Наталія Сологуб. Додає – перевірка є позаплановою.

Читайте також

На початок