Учні Херсонської області повернулись до закладів освіти: як вони навчались під час локдауну

Учні Херсонської області повернулись до закладів освіти: як вони навчались під час локдауну

Учні Херсонської області повернулись до закладів освіти: як вони навчались під час локдауну Суспільне Херсон

Локдаун завершився і 25 січня школярі повернулися до навчальних закладів.

В опорному закладі "Академічний ліцей" у Скадовську Херсонської області 2 тижні навчальні аудиторії були без учнів. Під час локдауну предмети викладали онлайн, - розповів Віталій Дудченко вчитель інформатики Віталій Дудченко:

"Дистанційне навчання нашого навчального закладу організоване на базі двох платформ: платформа Класрум і платформа Модел. Основна і старша школа працює на базі платформи Модел. Ви знаєте, що ця платформа є досить популярною у більшості вишів. А менші класи і середня ланка працюють на основі платформи Класрум. Для цього у класрумі були створені окремі кімнати у класі і всі учителі, і всі учні мають доступ до класруму, де можна переглянути окремі завдання з математики, з української мови чи географії. А зараз ми повністю переходимо на платформу модел і буквально тиждень тому у нас з’явився шкільний сервер".

Заступниця директора з навчально-виховної роботи Тетяна Мавріді розповідає, наскільки необхідний для дистанційного навчання лінгафонний кабінет:

"Крім того, що ми удосконалюємо навички аудіювання, це прекрасний також ресурс для того, щоб проводити онлайн дистанційно уроки англійської мови. Тут використання усіх тих онлайн платформ і ресурсів, які є нині в освіті. Таким чином, учитель дає посилання, завантажує двд, відео матеріали, які учні знову ж таки можуть переглядати в групах або окремо. Виконувати завдання і потім пересилати це вчителю і вчитель таким чином може працювати з усім класом одночасно. Тобто кожен учень працює на своєму рівні. До того ж добираються різного рівня завдання і кожен учень працює самостійно".

Вчитель інформатики Дмитро Лобода показує стем-лабораторію. Ідея вчити дітей робототехніці була ще 2017 року, та тоді не було необхідного обладнання. Тепер воно є і за час, поки діти були на дистанційці, вчитель розробив усе необхідне для навчання:

"Хочу продемонструвати такий простенький проєкт. У нас є траса – чорна лінія і робот зараз за командою буде намагатися їхати за цією чорною лінією. Робот поїхав - це приклад найпростішої траси. Тут є ще більш складні малюнки, на яких теж можна змагатися. Є приклади, коли можна влаштовувати змагання роботів на швидкість. Працювати можна, починати з 6-7 класу. Даний курс розрахований на учнів 8 класів".

Учні Херсонської області повернулись до навчальних закладів: як вони навчались під час локдаунуСуспільне Херсон

Заступниця директора з виховної роботи Ірина Данильченко на дистанційне навчання не скаржиться, говорить – це шанс проявити свої здібності в нових умовах:

"Вчителі, прийнявши виклики сьогодення, підлаштувалися під вимоги і тому, фактично, вся виховна робота у нас переведена в онлайн режим. Виховна робота – це той аспект, який допомагає сформувати особистість дитини і його не можна поставити на паузу чи відкласти на потім. За останні 4 місяці у нас досить інтенсивно продовжують працювати саме гуртки. На базі нашого закладу створено 14 гуртків різного спрямування: художньо-естетичного, краєзнавчого, військово-патріотичного".

Директорка закладу Ганна Соценко говорить, що виклик дистанційного навчання прийнято успішно:

"Ми розпочинали маленькими кроками, мали амбітні цілі і на сьогодні можу впевнено сказати, що ми подолали цей виклик. Це якісне проведення онлайн уроків на створеній платформі. Для вчителів - це участь у методичних онлайн - сесіях, для батьків - це доступ до того, чим займається дитина у закладі освіти. У нас у звичайному режимі відбувається як освітня, так і виховна діяльність. Наші учні продовжують брати участь у різноманітних конкурсах і виборювати призові місця на рівні України".

Учні Херсонської області повернулись до навчальних закладів: як вони навчались під час локдаунуСуспільне Херсон

Голова Скадовської районної державної адміністрації Світлана Покутня розказує про фінансування, яке отримала школа минулого року, за рахунок чого провели ремонти і оновили техніку:

"За останні місяці, особливо 2020 року, завдяки урядовій програмі школі надано 2 млн. 738 тисяч грн. Це було саме на нову спроможну школу. Як ви бачили, з’явилися нові класи, нові комп’ютери, вчителі, не зважаючи на карантин, проводять дистанційне навчання, кожного разу поглиблюють свої знання, дають такі ж самі знання і дітям, але хочу сказати, що матеріальні блага завжди ідуть попереду, тому за останній час зроблено ремонт саме в цьому коридорі, завдяки державі та 10 % надала районна рада. Завдяки цьому зроблені ремонти і у класах, і у школі. Із залишків освітньої субвенції, 1,5 млн грн, ми зробили дах у цій школі".

Наразі тут навчається 1138 учнів, 360 з них – у молодших класах.

Еріка Авдєєва, Вячеслав Ходус

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди