Болгарія посилила вимоги для туристів через новий штам COVID-19

Болгарія посилила вимоги для туристів через новий штам COVID-19

Болгарія посилила вимоги для туристів через новий штам COVID-19
Ілюстративне фото/Pixabay

Болгарія вимагатиме у всіх туристів, які в'їжджають на територію країни, негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус.

Як пише The Guardian, за словами міністра охорони здоров'я Костадіна Ангелова, таке рішення ухвалили з метою зупинити поширення нового штаму коронавірусу, який виявили у Великій Британії.

Органи охорони здоров'я країни повідомили, що наразі зареєстрували вісім випадків нового варіанту коронавірусу.

"Сьогодні (25 січня ‒ ред.) ми зробимо ПЛР-тести обов'язковими для всіх мандрівників, які хочуть в'їхати в країну, зокрема з країн Європейського Союзу", ‒ заявив Ангелов на засіданні уряду.

В останні тижні в Болгарії значно знизилися нові випадки інфікування, і з 4 лютого заплановане зняття деяких обмежень, зокрема знову мають запрацювати середні школи, торговельні центри та тренажерні зали.

За даними Міністерства закордонних справ, з 01 грудня 2020 року до 31 січня 2021 року громадянам України дозволено в’їжджати на територію Республіки Болгарія за наявності довідки, що показує негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР, який має бути зроблений за 72 години до перетину кордону.

У згаданому документі мають бути вказані особисті дані особи згідно з паспортом громадянина України для виїзду закордон, відомості про лабораторію, що провела дослідження (найменування закладу, адреса та контактні дані, дата проведення тестування), а також прописаний латиницею метод (PCR) та негативний результат (Negativе).

Що відомо

  • У Великій Британії виявили новий штам коронавірусу, який, за словами прем'єра країни Бориса Джонсона, може бути на 70% заразнішим, ніж вже відомий. Через це понад 20 країн призупинили авіасполучення з Британією.
  • У Швейцарії та Норвегії виявили перші випадки зараження мутантною формою коронавірусу, раніше зафіксованої у Британії.
  • Згодом новий штам коронавірусу виявили на Кіпрі та в Таїланді.
На початок