У Миколаєві розробили мовні курси для працівників сфери послуг

У Миколаєві розробили мовні курси для працівників сфери послуг

У Миколаєві розробили мовні курси для працівників сфери послуг
Тетяни Бакоцької

Тренінгові заняття в рамках програми "Говоримо українською" планують проводити на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за різними формами навчання: очна, дистанційна, очно-дистанційна. Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповіла викладачка української мови Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Анастасія Кузнєцова.

Заняття планують проводити в невеликих групах від – 10-ти до15-ти людей.

"Учасники практичних занять зможуть розвинути мовленнєву грамотність на різних рівнях. Зокрема, правильне наголошування, нормативне написання з урахуванням змін до Українського правопису, літературне слововживання без суржику й кальок, монологічне мовлення, культура діалогу", – сказала Анастасія Кузнєцова.

Під час мовних курсів використовуватимуться інтерактивні вправи і завдання, відпрацьовуватиметься теоретичний матеріал в конкретних мовленнєвих ситуаціях.

На заняттях користуватимуться авторськими посібниками "Мовний порадник", "Українськомовна складова фахової діяльності вчителя фізичної культури" (для працівників спортивної галузі: фітнес-тренери, керівники спортивних секцій, інструктори) та іншими.

У Миколаєві розробили мовні курси для працівників сфери послуг
Тетяни Бакоцької

"Чи володіють українською мовою в Миколаєві представники торговельних, медичних, юридичних, соціальних, транспортних та інших послуг – питання непросте. Зважаючи на багатонаціональність і полікультурність регіону, вплив місцевих говірок і суржикових елементів, доцільно вдосконалювати мовленнєві навички фахівцям цих галузей", – сказала Анастасія Кузнєцова.

Читайте також: "Забезпечення функціонування української мови як державної: чи дотримуються норм закону в Миколаєві"

За словами кандидатки політичних наук Віри Ярошенко, подібні курси сприяють популяризації в регіоні спілкування українською мовою.

"Тренінги з української мови мотивують спілкуватися державною мовою російськомовних громадян, які не роблять це з різних причин. Зокрема, якщо не знають правильну вимову, вживають суржик, або соромляться, що не зможуть говорити правильно", – розповіла Віра Ярошенко.

Триває набір слухачів. Курс розрахований на 30 годин (15 занять).

Що відомо

  • 16 січня 2021 року набула чинності стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Відповідно до Закону, всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари й послуги українською мовою.
На початок