ZMOVA — це серія музичних виступів на культурних локаціях Києва, які потребують особливої уваги. Проєкт реалізований культурною агенцією kontrabass promo завдяки підтримці Українського Культурного Фонду.
Проєкт складатиметься з чотирьох музичних лайвів на культурних локаціях Києва, які раніше були центрами мистецьких подій, а зараз потребують фінансової та комунікаційної підтримки. За допомоги музики проєкт намагається привернути увагу громади до значущих місць столиці.
Кожна серія складається з двох частин. Перша – це роздуми самих музикантів та оповідача про творчість, а також значення обраної локації для культури України. Друга — живий виступ гурту.
Перше відео знято в Національному художньому музеї, де вже 120 років зберігають і досліджують українське мистецтво. Нині музей потребує ремонту — зокрема, завершення реставрації фасаду. На кошти благодійників уже вдалося відремонтувати вхідні двері, вестибюль, відреставрували мармурову підлогу, але досі потрібні фінанси для ремонту фасаду, скульптур левів та музейних сходів.
"Мистецтво – це та яскрава нитка, що з‘єднує покоління і регіони, усіх нас як націю. Виклики, з якими стикається галузь культури, не лишають байдужими відповідальних громадян і навіть цілі інституції, які охоче шукають формати й засоби, аби подолати труднощі", – розповідає директорка Благодійного фонду Національного художнього музею України Надія Павліченко.
Фото на обкладинці: Akim Karpach
Що відомо
- Авторами ідеї серії музичних виступів "Zmova" є Юрій Базака, Катя Войчук (kontrabass promo) та Катя Андрієнко. Інтерв’юером та автором усіх чотирьох історій став Євген Гордєєв — засновник музичних проєктів Kurs Valut, МС Брехунець, лейблу Dnipropop та ідеолог митцівні Module у Дніпрі.
- Hyphen Dash — проєкт трьох київських музикантів: Михайла Бірченко (ударні), Даніїла Зубкова (клавіші, електроніка), Євгена Пугачова (гітара, бас-гітара).
Читайте також
Пророчий сон композитора Макса Ріхтера: про 8-годинний концерт на розкладних ліжках
Як рейвери намагаються врятувати шедевр неоготики у Лисичанську