Учені визначили, в якому віці може погіршуватися психологічне здоров'я

Учені визначили, в якому віці може погіршуватися психологічне здоров'я

Учені визначили, в якому віці може погіршуватися психологічне здоров'я АР

У людей, які народилися між 1946 і 1970 роками психологічне здоров'я погіршувалося у віці 40-50 років. Лондонські науковці вважають, що проведене ними дослідження серед людей цієї вікової групи, допоможе вченим зрозуміти психологічні проблеми молодших поколінь.

Учені London's Global University дійшли таких висновків, проаналізувавши дані за останні 40 років щодо понад 28 тисяч людей віком від 23 до 69 років, передає Neuroscience News.

У роботі автори досліджували рівень психологічного стресу та його відмінність між покоління. Так, серед людей, які народилися у 1958 у віці 46-53 років рівень стресу збільшувався на 20% у порівнянні з їхніми ж показниками у віці 20-30 років, а серед народжених у 1970-х - показник підвищувався на 19%.

"Завдяки цим даним, зібраним у майже 30 000 дорослих за останні чотири десятиліття, ми можемо вивчити траєкторію розвитку психічних захворювань серед двох поколінь з початку 1980-х", - зазначили дослідники.

"Середній вік, як правило, пов'язаний з піком кар'єри, коли дорослі набувають все більшої відповідальності, що супроводжується скороченням вільного часу і підвищеним стресом, пов'язаним з роботою. Середній вік також часто пов'язаний зі змінами в структурі сім'ї, які можуть бути пов'язані з психічним здоров'ям, такими як синдром порожнього гнізда і зростання числа розлучень", — пояснили автори дослідження.

Також, на думку вчених збільшення рівня стресу у середньому віці пов'язано з тим, що у 50 років людина часто має піклуватися одночасно і про дітей, і про батьків, що старіють.

"Психічне здоров’я у підлітковому та старшому віці, як правило, привертає набагато більше уваги, ніж психологічний дистрес у середньому віці, незважаючи на те, що дорослі особливо вразливі до психічного захворювання на цьому етапі життя. Наше дослідження показує, що підвищену увагу слід приділяти виявленню та роботі з психічним здоров’ям у людей середнього віку. Це також передбачає необхідність підвищеної обізнаності громадськості про психологічні проблеми протягом цього періоду життя", - зазначив співавтор роботи Девід Гондек.

При цьому, серед тих, хто народився у 1946-му рівень психологічного стресу з віком знизився.

Також, дослідники визначили, що жінки більш схильні до депресій за чоловіків.

Що відомо

  • Під час січневого карантину індекс негативних психологічних станів українців знизився на 0,3 бала. Дослідники пов'язують це з атмосферою зимових свят та пристосуванням до умов пандемії.

Читайте також

  • Що таке депресія і чому в ній не соромно зізнатися.
  • Як уберегтися від втоми. Пояснює Центр громадського здоров'я.
  • Лихоманка, втома та депресія. Коли наслідки COVID-19 тривають місяцями.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди