Непальські художники перетворять сміття з Евересту в артоб'єкти

Непальські художники перетворять сміття з Евересту в артоб'єкти

Непальські художники перетворять сміття з Евересту в артоб'єкти

Мистецький центр Непалу Sagarmathan Next займеться створенням артоб'єктів зі сміття, яке викидають альпіністи та мандрівники, що підкорюють Еверест. Як повідомляє Reuters, таким чином художники хочуть привернути увагу до однієї з головних проблем гори: вона поступово перетворюється на гігантське звалище. Реалізують проєкт вже цього року.

У справу піде все: використані кисневі балони, порвані намети, мотузки, пляшки, обгортки. За словами Томмі Густафссона, співзасновника Sagarmathan Next, обробляти непотріб будуть як місцеві, так і закордонні митці.

Сміття будуть збирати з таборів та околиць шляху, а екологи займатимуться сортуванням. В майбутньому роботи виставлять в парках та по місту. 

"Ми хочемо продемонструвати, як можна перетворити відходи на дорогоцінні предмети мистецтва… Ми сподіваємося змінити уявлення людей про сміття та почати керувати процесом його утворення", – додав Густафссон.

Непальські художники перетворять сміття з Евересту в артоб'єкти

Готові роботи продадуть і виставлять у самому центрі – він знаходиться недалеко від базового табору Евересту. Зібрані з продажу гроші Sagarmathan Next відправить на підтримку сприятливої ​​екології регіону.

Що відомо

  • Вперше на Еверест зійшов новозеландець Едмунд Гілларі у супроводі шерпаНародність, що живе в Східному Непалі, в районі гори Джомолунгма, а також в Індії. Тенцинга Норгея у 1953 році. Відтоді потік альпіністів зростає, до 2016-го року на горі побували понад 45 тисяч осіб. Всі вони залишають за собою сміття, яке не вивозиться через складні погодні умови. Зараз Еверест називають "найвищим звалищем у світі".
  • Уряд Непалу запровадив депозит розміром в $4 тис. для будь-якої підготовленої команди, якій буде під силу спустити з Евересту мінімум 8 кг сміття.
  • Команда екологів з Великобританії знайшла мікропластик у зразках снігу і талої води, зібраних у 400 метрах від вершини Евересту. Виявлені частки складалися з поліестеру, акрилу, нейлону і поліпропілену. Ці речовини входять до складу одягу і спорядження альпіністів. У зразках снігу їх різноманітність було вище, ніж в талих водах струмків.

Читайте також

Куратори підрахували шкоду, завдану творам мистецтва під час нападу на Капітолій

Google запустив віртуальні екскурсії до Стародавнього Єгипту

Рожеві гойдалки на кордоні США і Мексики визнали "Дизайном року"

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше