На Кіровоградщині створили збірку історій про людей з ВІЛ

На Кіровоградщині створили збірку історій про людей з ВІЛ

На Кіровоградщині створили збірку історій про людей з ВІЛ lzv.kr.ua

Збірку з дев’ятьма історіями про людей, які живуть з ВІЛ-позитивним статусом, створили у благодійній організації ”100 відсотків життя. Кропивницький” в рамках проєкту HealthLink. Про це в програмі ”Радіодень” на Українському радіо Кропивницький розповіли авторка збірки, PR-менеджерка благодійної організації "100 відсотків життя. Кропивницький" Вікторія Семененко та координаторка проєкту HealthLink у Кіровоградській області Катерина Тимошенко. Видання безкоштовно розповсюджують серед соцпрацівників, медиків та клієнтів організації.

Герої книги – люди, які дізнавшись про свій ВІЛ-позитивний статус зуміли власним прикладом довести, що життя з ВІЛ може бути повноцінним за умови прийняття антиретровірусної терапіїметод лікування ВІЛ-інфекції та СНІДу. Ці люди отримали соціальний супровід та психологічну та юридичну допомогу від команди благодійної організації – розповіла Вікторія Семененко.

Історії написані зі слів клієнтів організації (з деякими говорили по телефону, через відмову назвати ім’я і показувати свої обличчя – ред.) та з переказів соціальних працівників (за погодженням клієнтів – ред.).

На Кіровоградщині створили збірку історій про людей з ВІЛFacebook "100 відсотків життя. Кропивницький"

З гостями у студії Українського радіо Кропивницький спілкувався Кирило Поліщук

Книгу можна використовувати як мотиваційну, її розповсюджують серед соціальних працівників – додала Катерина Тимошенко. Книгу замовляють клієнти організації.

За словами авторки, у книзі втілили фотопроєкт на підтримку людей з ВІЛ-позитивним статусом.

Що відомо

  • Проєкт Агентства США з міжнародного розвитку HealthLink: ”Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ” впроваджують у 12 регіонах України, які найбільше охоплені епідемією ВІЛ, з жовтня 2017 року.

Мета проєкту – покращити доступ людей, які живуть з ВІЛ, та людей, які мають високі ризики бути інфікованими, до якісних послуг з профілактики та лікування інфекції та якісного медико-санітарного супроводу, зменшення дискримінації щодо людей, які живуть з ВІЛ, з боку медичних працівників.

Катерина Тимошенко розповіла, що з жовтня 2019-го по вересень 2020 року, партнерами проєкту стали 8 лікарень, що в рамках проєкту тест на ВІЛ здали 2170 жителів області, 54 людини стали на облік, 84 людини отримали соціальний супровід.

  • На початок 2018 року в Україні проживали 244 тисячі ВІЛ-позитивних людей. Кожен сотий громадянин України у віці від 15 до 49 років був інфікований ВІЛ – один із найвищих показників серед країн регіону. 2019 року Кіровоградська область була лідером за темпом приросту показника захворюваності на ВІЛ-інфекцію відносно показника 2018 року (42% - ред.). Це дані Центру громадського здоров’я.
  • За словами головної санітарної лікарки Кіровоградської області Надії Оперчук, на 1 жовтня 2020 року на диспансерному обліку перебували 3347 ВІЛ-інфікованих жителів регіону. Це на 2% менше ніж за аналогічний період 2019 року.
  • У листопаді 2020 року в регіональному Центрі громадського здоров’я у Кропивницькому безкоштовно та анонімно тестували на ВІЛ та гепатит С. Робили це в в рамках акції "Тиждень європейського здоров’я".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди