У Миколаївській області майже 50 кандидатів на усиновлення

У Миколаївській області майже 50 кандидатів на усиновлення

У Миколаївській області майже 50 кандидатів на усиновлення pixabay/ Pexels

У 2020 році в Миколаївській області створено вісім прийомних сімей і 22 дитячих будинки сімейного типу. Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповів заступник начальниці служби у справах дітей Миколаївської облдержадміністрації Олег Гускін.

Дитячий будинок сімейного типу – це десять дітей, а прийомна сім'я – це максимум чотири.

За словами Олега Гускіна, дитячі будинки сімейного типу було створено шляхом реорганізації прийомної сім'ї в дитячий будинок сімейного типу у власному житлі батьків. Випадок, коли прийомна сім'я розширюється до дитячого будинку сімейного типу – це та сім'я, куди потрібно влаштовувати родинну групу.

Протягом 2020 року 19 дітей було влаштовано до прийомних сімей і 40 – до дитячих будинків сімейного типу. Це на 11 дітей більше, ніж у 2019-му.

"Щороку передбачено заходи для підтримки таких сімей і дитячих будинків сімейного типу. У 2019 році надано адресну грошову допомогу на облаштування житла на суму 550 тис. грн: 50 тис. грн отримала кожна сім'я. У 2020 році почала працювати програма “Діти Миколаєва", – прокоментувала начальниця служби у справах дітей Миколаївської міської ради Юлія Кравченко.

У Миколаївській області майже 50 кандидатів на усиновленняpixabay/ picjumbo_com

Усиновлень в 2020 році було менше, ніж в 2020 – лише 41 дитина. 33 із них – українські, національні усиновлювачі, вісім – іноземні.

"Це викликано тим, що на початку карантину не працювали суди і не зрозуміло було, як зробити знайомство дитини з усиновлювачем. Діти потребують сім’ї, тому із застосуванням всіх карантинних обмежень нам вдалося не знизити показники щодо прийомних сімей. Усиновлення було пов'язане з судами, тому трішки менше", – розповів Олег Гускін.

Станом на 23 січня в Миколаївській області майже 50 кандидатів на усиновлення.

"Кандидати на усиновлення звертаються до служби у справах дітей. Кандидати мають відповідати певним критеріям: не бути злочинцями, мати житло, мати спроможність утримувати, мати відповідний стан здоров'я", – говорить Олег Гускін.

На Миколаївщині створено 52 громади. Кожна громада має опікуватися тими будинками сімейного типу, які розташовані на їхній території. Проте іде реформа децентралізації і деякі громади тільки формуються. Іде процес передачі дитячих будинків і прийомних сімей до новостворених громад. Громади надалі створюють служби у справах дітей. На них покладаються завдання із захисту прав дітей у складних життєвих обставинах, і вони залишаються органами опіки та піклування.

Читайте також: "STEM-освіта в Миколаєві. Школярі отримали дворічну підтримку "

За словами Олега Гускіна, служби у справах дітей райдержадміністрацій у процесі ліквідації. Потім вони передадуть повноваження в ОТГ, які сформували службу у справах дітей. Якщо ні – то чотирьом укрупненим районам.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди