У середу, 2 квітня, президент США Дональд Трамп оголосить про нові заходи в економічній сфері. Йдеться про ініціативи, спрямовані на зменшення торговельного дефіциту США та посилення позицій американського бізнесу на глобальному ринку.
Про це на брифінгу 1 квітня повідомила речниця Білого дому Керолайн Левітт.
Зокрема, у планах — створення сприятливіших умов для компаній, які виробляють продукцію на території США. Для таких компаній, за словами Левітт, можуть скасувати тарифи. Уряд також розглядає можливість зниження податків і дерегуляції.
"Америка запропонує компаніям найнижчі податки, витрати на енергію, регулювання, якщо вони вироблятимуть свою продукцію тут, у Сполучених Штатах, і найматимуть на роботу американських робітників. Це дуже просто. Якщо ви виробляєте свій продукт в Америці, ви не платите жодних тарифів. Ми вже бачили, як низка найбільших компаній світу відреагували на такий економічний підхід", — сказала Керолайн Левітт.
Левітт зазначила, що нинішня система є невигідною для США, оскільки багато країн зберігають закритий доступ для американських товарів, тоді як американський ринок залишається відкритим.
"Наша країна була однією з найбільш відкритих економік у світі, і ми маємо найкращу споживчу базу. Але занадто багато іноземних країн мають свої ринки, закриті для нашого експорту. Це принципово несправедливо. Відсутність взаємності сприяє нашому великому і постійному щорічному дефіциту торговельного балансу, який знищує нашу промисловість і виснажує ключову робочу силу. Але ті дні, коли Америку обкрадали, закінчуються завтра. За президента Трампа американські робітники та бізнес будуть на першому місці", — додала вона.
Подробиці щодо конкретних заходів очікуються 2 квітня під час офіційної заяви президента. Водночас Левітт назвала нові економічні ініціативи Трампа "історичними".
"Завтрашні історичні дії президента покращать американську конкурентоспроможність у всіх галузях промисловості, зменшать наш величезний торговельний дефіцит і, зрештою, захистять нашу економічну та національну безпеку… Забігаючи наперед у завтрашній день, 2 квітня увійде в історію як один з найважливіших днів у сучасній американській історії", — відзначила речниця.
Що відомо про митну політику адміністрації Дональда Трампа
20 січня 2025 року президент США Дональд Трамп анонсував з 1 лютого запровадження 25% мита на імпорт із Мексики та Канади. У відповідь Канада запровадила 25% митний тариф на товари із США. Потім США відклали мита з Канади та Мексики, проте тільки на місяць.
4 лютого Китай оголосив про запровадження нових тарифів на американський імпорт у відповідь на нові мита США на китайські товари. Китай запроваджує 15% тарифи на імпорт вугілля та зрідженого природного газу зі США, а також 10% мита на імпорт нафти та інших американських товарів, зокрема автомобілів та сільськогосподарської техніки.
10 лютого Трамп підписав укази про підвищення тарифів на весь імпорт сталі та алюмінію до 25% без винятків. Вони стосуються усіх країн і почнуть діяти з 12 березня. Підписуючи укази, Трамп заявив, що це "велика справа – зробити Америку знову багатою".
В Єврокомісії наголошували, що запровадження тарифів було б незаконним та економічно контрпродуктивним, особливо з огляду на "глибоко інтегровані виробничі ланцюги, які ЄС і США створили через трансатлантичну торгівлю та інвестиції".
12 березня Урсула фон дер Ляєн повідомила, що ЄС запровадить мита на американські товари вартістю 26 млрд євро у відповідь на запроваджені Сполученими Штатами 25% мита на "сталь і алюміній без будь-яких винятків".
27 березня Трамп оголосив про запровадження 25% мита на імпортовані автомобілі та легкі вантажівки, яке набуде чинності вже наступного тижня. Це на додаток до тарифів, які вже діють на ці товари. Мита набудуть чинності з 2 квітня 2025 року. Збір коштів за новими тарифами почнеться вже 3 квітня.