Живий ланцюг 1990-го. Спогадами поділилися миколаївці

Живий ланцюг 1990-го. Спогадами поділилися миколаївці

Живий ланцюг 1990-го. Спогадами поділилися миколаївці Суспільне Миколаїв

Олександра Малицького чотири рази звільняли з роботи за його переконання, за прагнення вільно висловлювати думки про національну ідентифікацію українців. А Володимир Кацан на перший "живий ланцюг" у 1990 році їхав з десятирічним сином, аби хлопець змалку бачив, що таке національна ідея. До Дня Соборності України учасники національно-демократичного руху 1989-1991 р.р. та першого "живого ланцюга" у 1990 р. поділилися своїми спогадами про ті події.

"Завжди було прагнення до єдності, це прагнення вилилось у рух, по-справжньому народний рух України. І його результатом стало об’єднання, коли 92% людей проголосували за незалежність країни. Це був тріумф. Ми не могли не поїхати! Нас тоді підтримували і "Просвіта", і "Зелений світ", "Меморіал". Це був національний підйом ідейний. І на ланцюг злуки ми теж поїхали", – розповів учасник національно-демократичного руху 1989-1991 р.р та першого "Живого ланцюга" у 1990 р. Олександр Малицький.

Живий ланцюг 1990-го. Спогадами поділилися миколаївціСуспільне Миколаїв

Олександр Малицький

Поїхали до Києва, автобуси повезли на кордон Київської та Житомирської областей. Люди стояли з транспарантами та прапорами.

"Було сніжно, було холодно, але ми були розпашілі, нас зсередини гріло. І машини, які їхали повз, нам водії махали, нам сигналили. Ми зараз із великою надією дивимось на молодь. Ми бачимо, що ми в надійних руках. В україно-російській війні вони відстояли нашу державу. І Донбас, дасть Бог, до нас повернеться, і Крим", – каже Олександр Малицький.

"Ми приїхали рано. Вже в Києві ми були о 6:30. Нас зустрів Михайло Горень. Він сказав: "Треба заповнити простір між Києвом та Житомиром", – там частина була незаповнена, ми погодились", – розповів учасник національно-демократичного руху 1989-1991 р.р. та першого "Живого ланцюга" у 1990 р. Володимир Кацан.

Живий ланцюг 1990-го. Спогадами поділилися миколаївціСуспільне Миколаїв

Володимир Кацан

Люди встали в ряди з прапорами. Потім повернулись до Києва, на Софіївську площу.

"Там було, мабуть, тисяч 100 людей. Я ще так багато прапорів не бачив. Увесь майдан був в синьо – жовтих прапорах", – каже Володимир Кацан.

Читайте також: "У Миколаєві відзначають День соборності України"

За словами Володимира Кацана, сучасна молодь має прогресивні погляди.

"Молодь прозріла! Мій син був в аеропорту там, на Сході. Як повернувся, то сказав: "Тату, там багато українців, тільки розмовляють російською". Молодь прозріла, це вже не зупинити", – говорить Володимир Кацан.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди