Перейти до основного змісту
Опитування для Суспільного: що думають українці про повернення людей з ТОТ, й чи варто владі докладати зусилля для цього

Опитування для Суспільного: що думають українці про повернення людей з ТОТ, й чи варто владі докладати зусилля для цього

Ексклюзивно
Українці тримають державний прапор
Українці тримають державний прапор, Київ, 28 липня, 2022 рік. УНІАН

Більшість українців, а саме 76%, вважає, що українській владі варто докладати організаційних та фінансових зусиль для переміщення людей з окупації на підконтрольні уряду території.

Про це свідчать дані соцопитування, проведеного 25-26 березня дослідницькою агенцією Info Sapiens на замовлення дирекції досліджень Суспільного Мовлення.

"76% опитаних вважають, що Україні варто докладати організаційних та фінансових зусиль для переміщення людей з окупації на підконтрольні Україні території (34% відповіли "точно так", 42% — "скоріше так"). 12% респондентів вважають, що цього не варто робити (3% — "точно ні", 9% — "скоріше ні"), 12% людей вагаються з відповіддю", — йдеться у повідомленні.

Як вказують соціологи, чоловіки частіше, ніж жінки, схильні вважати, що зусилля щодо переміщення людей з окупації є недоцільними: 15% проти 10%.

Своєю чергою молодь віком 18-34 років значно частіше за інші вікові групи (35-44, 45-55, 56-70) переконана (тобто відповіли "точно так"), що Україні варто докладати зусиль для переміщення людей з окупації: 45% проти 30%, 32% і 28% відповідно.

Що найбільше "тримає" українців в окупації

Більшість опитаних українців вважає, що основною причиною перебування українців на територіях, окупованих Росією є життєві обставини. Йдеться про відсутність коштів переїхати, зв’язок із територіями, хворі родичі та побоювання втратити житло тощо.

На запитання соціологів, що найбільше "тримає" людей в окупації відповіді розподілились наступним чином:

  • життєві обставини (відсутність коштів переїхати, зв’язок із територіями, хворі родичі, бояться втратити житло, інше) — 53%;
  • страх не влаштувати життя на підконтрольній Україні території (знайти роботу, придбати житло, інше) – 20%.
  • переконання, що ці території будуть деокуповані Україною – 8%;
  • вони підтримують Росію і бачать там більше перспектив – 7%;
  • страх зіткнутися з "ворожим ставленням" та засудженням у нових громадах на підконтрольній Україні території – 5%;
  • інші причини – 1%, а вагаються з відповіддю 5% респондентів.

При цьому серед чоловіків популярнішим, ніж серед жінок, є варіант "вони підтримують РФ і бачать там більше перспектив": 11% проти 4% відповідно. Жінки частіше за чоловіків схильні вважати, що основною причиною є життєві обставини: 58% проти 48%.

За даними соціологів, старша вікова група 56-70 частіше за молодь (18-34 років — ред.) вважає, що основною причиною є страх зіткнутися з "ворожим ставленням" та засудженням у нових громадах на підконтрольній Україні території: 26% проти 17%.

Як проводилось опитування

Онлайн опитування проводилось 25-26 березня методом CAWIComputer Assisted Web Interviewing — техніка анкетування з використанням мережі інтернет., на замовлення дирекції досліджень Суспільного Мовлення дослідницькою агенцією Info Sapiens.

Вибірка дослідження: 800 респондентів віком 18-70 років (згідно з даними Державної служби статистики на 01.01.2022), які проживають на всій території України, окрім ТОТ і територій бойових дій. Вибірка репрезентативна за параметрами: тип населеного пункту, регіон проживання, стать, вік.

Топ дня
Вибір редакції
На початок