На Полтавщині люди домоглися призначення нових старост сіл

На Полтавщині люди домоглися призначення нових старост сіл

На Полтавщині люди домоглися призначення нових старост сіл Суспільне Полтава

У Чутівській громаді переобрали керівників двох старостинських округів. Це тому, що деякі жителі сіл не згодні із призначеними їм після об’єднання старостами. Зокрема, мова йде про жителів Войнівського та Черняківського старостинських округів.

Старост призначили, не врахувавши думку людей, кажуть деякі жителі. Тому 21 січня вони вимагали переобрати керівників їхніх сіл.

Село Войнівка – колишній центр сільради, а після об’єднання – один із семи старостинських округів Чутівської громади. До нього входить три населені пункти, а проживає тут близько 800 людей.

Призначення нових старост сілСуспільне Полтава

Призначення нових старост сіл

"На території села Войнівка є школа, магазини, пошта, сільський будинок культури", розповідає жителька Войнівки Тамара Пивовар.

Минулого тижня депутати громади проголосували за призначення старости округу. Ним обрали місцевого жителя. Та на цій посаді люди хочуть бачити колишнього керівника села, каже Олена Крупицька.

"Вона зробила на цвинтарі огорожу, біля школи збудувала спортивний майданчик, підтримує пляж . І цей майданчик – це її заслуга. Для такої посади потрібно, щоб людина користувалась авторитетом. Щоб вона могла щось організувати, щоб вона розуміла людей, розуміла ту політику, яка є в селі", говорить жителька села Войнівка Олена Крупицька.

А це село Черняківка – ще один центр старостинського округу громади. До нього входить чотири села. Тут люди також проти призначеного старости.

"15 січня було вибрано Рябоконь. Людина дуже далека від нашого села, ми його не знаємо. Він колишній міліціонер за розповідями. Його підтримали 16 із 23 чи 24 депутатів на сесії. А в людей була інша думка. Перед цим була збори в нашому селі. Була збори і в Кочубеївці. І люди вирішили: нехай буде своя людина. Молодий, енергійний Дорошко", говорить жителька села Черняківка Клавдія Ситник.

Призначення нових старост сілСуспільне Полтава

Призначення нових старост сіл

Переобрати старост жителі цих сіл вимагали на засіданні селищної ради. Кажуть: депутати під час голосування не дослухалися до думки селян.

"По Черняківці було близько 500 підписів жителів. Там чотири села: Черняківка, Кочубеївка, Верхні Рівні і Нижні Рівні. Десь 1 200 чоловік, то 500 чоловік десь підписали. Тобто, майже половина жителів. По Войнівському старостинському округу – теж збиралися люди. І вони проголосували за кандидатуру Бублик Тетяни Олександрівни. Там приблизно десь 300 чоловік у Войнівці і 300 чоловік у Сторожовому. А підписів – 350", говорить голова Чутівської громади Микола Корольов.

Рішення про призначення старост цих сіл голова громади призупинив. А депутати проголосували за інших кандидатів.Відтак призначили нових старост.

"Із червня 2020 року я виконувала обов’язки сільського голови з тієї причини, що наш голова помер. Як я уявляю роботу старости – це той самий сільський голова, але у старости тепер не буде бюджету, яким він міг би розпорядитися і, наприклад, полагодити дорогу чи завезти піску на кладовище", розповідає новообрана керівниця Войнівського старостинського округу Тетяна Бублик.

Село ЧерняківкаСуспільне Полтава

Село Черняківка

"Староста має бути прозорий до людей. Моє бачення, що я заведу собі зошит чи блокнот, і буду записувати тих, хто звертається. Запрошуватиму, щоб озвучували проблему. Тому що деякі проблеми я знаю, деякі проблеми не знаю. Потім будемо ставити проблеми, що нам треба вирішити в першу чергу, що може зачекати. На що треба гроші, для чого не треба", говорить новообраний керівник Черняківського старостинського округу Сергій Дорошко.

Підписати рішення про призначення нових старост голова громади має не пізніше, ніж за п’ять днів після голосування.

Старост, яких депутати призначили раніше, на сесії не було. Ми намагаємося зв’язатися з ними, аби дізнатися їхню позицію щодо перевиборів.

Що відомо:

  • Після адміністративно-територіальної реформи на Полтавщині створили чотири райони, а також шість десятків територіальних громад. Замість сільських рад, які увійшли до складу громади, утворили старостинські округи. Людей на посаду керівників не обирають жителі, а призначають депутати громади.
  • Місцеві вибори за новим адміністративно-територіальним поділом в Україні відбулися 25 жовтня.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди