Європарламент закликав країни ЄС відмовитися від "Північного потоку-2"

Європарламент закликав країни ЄС відмовитися від "Північного потоку-2"

Європарламент закликав країни ЄС відмовитися від "Північного потоку-2"
АР

Європарламент закликав країни-члени ЄС переглянути співпрацю з Росією щодо будівництва газопроводу "Північний потік-2" через арешт опозиціонера Олексія Навального.

"Європарламент закликає ЄС і його держави-члени критично переглянути співпрацю з Росією на різноманітних зовнішньополітичних майданчиках і щодо проєктів, таких як "Північний потік-2", завершення якого ЄС повинен зупинити негайно", ‒ йдеться у резолюції відомства, передає DW.

У документі Європарламент також закликав РФ звільнити опозиціонера "негайно та без жодних додаткових умов". Документ підтримали 581 євродепутат, 50 були проти, ще 44 ‒ утрималися. Після отруєння Навального Європарламент вже згадував "Північний потік-2" у резолюції, рекомендувавши зупинити проєкт. Тоді за збереження цього пункту в документі проголосували 449 євродепутатів.

Євродепутати також закликали Раду ЄС посилити обмежувальні заходи щодо Росії та запровадити санкції проти фізичних та юридичних осіб, які причетні до арешту Навального. Питання арешту опозиціонера Рада Євросоюзу має обговорити під час засідання 25 січня. Також Європарламент пропонує застосувати новий режим санкцій за порушення прав людини до відповідальних за напади на політика.

"Євросоюз повинен припинити бути гостинним місцем для російських багатств незрозумілого походження", ‒ наголосили члени парламенту.

Також Раду ЄС закликають запровадити санкції проти російських олігархів, пов'язаних з режимом, і членів близького оточення президента Путіна, а також медіапропагандистів та членів їхніх сімей.

Що відомо

  • Російський опозиціонер Олексій Навальний знепритомнів 20 серпня 2020 року в літаку на шляху з Томська до Москви. Після екстреної посадки в Омську його госпіталізували, а через два дні доставили для лікування в берлінську клініку "Шаріте".
  • Уряд Німеччини 2 вересня заявив, що в організмі Олексія Навального виявили сліди отрути з групи "Новачок". Мова йде про отруйні речовини нервово-паралітичної дії, над якими працювали лабораторії СРСР та Російської Федерації.
  • Згодом інформацію про отруєння політика "Новачком" підтвердили ще дві незалежні лабораторії у Франції та Швеції.
  • Олексій Навальний повернувся в Росію 17 січня. Його літак сів в аеропорт "Шереметьєво". Під ФСВП пояснили затримання на паспортному контролі тим, що політик перебуває в міжнародному розшуку за порушення випробувального терміну у справі "Ів Роше". 18 січня Хімкинський районний суд Москви приговорив російського опозиціонера Олексія Навального до арешту тривалістю в 30 діб.
  • Одразу після цього голова Європейської ради Шарль Мішель назвав затримання Олексія Навального неприпустимим і закликав російську владу негайно звільнити його.
На початок