Свято-Покровська церква, якій понад 100 років, збереглася у селі Плішивець Гадяцького району на Полтавщині. Це єдиний мурований дев’ятибанний храм в Україні. Він збудований в давньоукраїнському стилі. Суспільне зібрало інформацію про цей храм.
Свято-Покровська церква збудована на горі, з якої відкривається краєвид на річку Псел. Храм створили за сприяння архієпископа Парфенія (Левицького) у пам’ять про його батька, який у селі Плішивець 30 років був священником.

Храм збудовано на пагорбі біля річки Псел
Архієпископ Парфеній побачив фотографію однієї церкви у колекції історика Дмитра Яворницького. Після цього й вирішив звести храм, подібний до козацького дерев'яного Троїцького собору у Новомосковську (Нині Дніпропетровщина).
Архітектор Іван Кузнецов відтворив його у камені в зменшеному розмірі – 2/3 від оригіналу, а також удосконалив силует майбутнього храму. Біля нього звели дзвіницю та фонтан із басейном.

9-банний храм у Плішивці (Гадяцький район)
Будівництво тривало з 1902 до 1906. На роботи витратили понад 100 тисяч рублів, що в сучасному еквіваленті складає 2 мільйони доларів. Церкву освятили два єпископи Парфеній та Іоан.
Уже на початку 1930-х церкву закрили. Дзвіницю, огорожу, ґанки та фонтан із басейном розібрали, а цеглу використали як будівельний матеріал. Приміщення використовували як зерносховище.

За храмом долина річки Псел
Релігійна громада відновила діяльність під час німецької окупації села 1942 року. Під час Другої світової війни у споруду потрапляли снаряди, тому вона частково поруйнувалася – утворилося кілька наскрізних пробоїн у стінах.
Реставрувати церкву почали 1989, а 1990 передали релігійній громаді.