Вартість вдесятеро вища. Ще одна директорка сумської школи відмовилась від послуг КП

Вартість вдесятеро вища. Ще одна директорка сумської школи відмовилась від послуг КП

Вартість вдесятеро вища. Ще одна директорка сумської школи відмовилась від послуг КП Суспільне Суми

Ще одна керівниця школи в Сумах відмовилась від послуг КП "Інфосервіс". У 12-й школі, про яку йдеться, дев'ять камер установили наприкінці 2018 за програмою "Безпечне місто". З того часу вартість обслуговування відеокамер зросла.

Директорка школи Ірина Губська каже, що торік за їх обслуговування школа заплатила 21 тис. грн. На 2021 запропонували ще дорожчий договір. Крім того, ці витрати школа має покривати самостійно.

"Спочатку говорили, що кошти на обслуговування цих камер будуть іти відповідно до цієї програми. Але далі я, що кошти окремо виділені не були, а шукали ці кошти в межах галузі. З наступного року обслуговування коштувало 1300 грн за камеру, через рік 1750 грн і ось на початок 2021 року принесли договір. Ціна на місяць - понад 2 тис. грн", – розповідає Ірина Губська.

Вартість вдесятеро завищена. Ще одна директорка сумської школи відмовилась від послуг КПСуспільне Суми

З її слів, не влаштовує термін зберігання інформації та умови пропонованої послуги. Каже, що колись, звернувшись за відео, щоб з’ясувати подробиці однієї історії зі шкільного життя, в "Інфосервісі" їй сказали, що інформація стерта. Тому зараз знайшли іншу фірму.

"Ми звернулися до приватних фірм, які сказали, що обслуговування буде коштувати 200 грн. Вони встановлюють реєстратор у нас, тобто, сервер буде у нас, у нас і ця інформація буде накопичуватися і зберігатися - не сім днів, а протягом місяця", – говорить директорка 12-ї школи Ірина Губська.

Директорка Сумської школи №4 Тетяна Волкова відмовилася від послуг комунального підприємства у 2019-му. Також через ціну, але не обслуговування, а встановлення.

"Ми отримали 110 тис. грн на підключення дев'яти відеокамер. Пропозиція КП "Інфосервіс" якраз і складала дев'ять відеокамер, мінус накопичувачі та монітори. Я читала цю міську програму, там не було чітко прописано, що підключати камери має "Інфосервіс", і я вирішила запитати у приватних фірмах, які займаються установкою: що вони могли б мені запропонувати? Мені нарахували, що не 110 тис. грн, а десь близько 60 тис. грн", – розповідає Тетяна Волкова.

Тоді, за виділені з бюджету гроші, приватна фірма встановила на цю школу 18 камер: дев'ять – на будівлю, де розміщена початкова ланка, інші камери - на основний корпус. Також у ціну послуги увійшли реєстратори пам’яті для кожного об’єкта.

"У вартість цієї послуги повинні включатися певні витрати: на пальне, зарплату робітників, на податки, пенсійний фонд тощо. Я для себе вивів таку формулу: краще заробити небагато коштів, але заробити їх", – говорить представник приватної фірми відеоспостереження Володимир.

Директорка Комунального підприємства "Інфосервіс" Олена Дяговець вважає, що вартість їхніх послуг економічно обґрунтована і просить звертати увагу не на кількісні показники, а враховувати специфіку послуги та її обсяг.

"Наша послуга складається не лише з технічного обслуговування самих відеокамер. Наші працівники також обслуговують серверну частину – наш центр, де зберігається інформація – відео архів. У нас працює технічна підтримка цілодобово, у разі виходу з ладу будь-якої камери, яка знаходиться в нашій системі. Ми оперативно реагуємо разом з правоохоронними органами на цю ситуацію", – говорить директорка КП "Інфосервіс" Олена Дяговець.

Що відомо

  • Усього в Сумах камери відеоспостереження мають 26 освітніх закладів. Ними почали облаштовувати школи з 2017 року. Всього їх встановили понад дві сотні на більш як 2 млн 200 тис. грн. Рік обслуговування камер одного закладу вартує платникам податків міської громади понад півмільйона гривень.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди