Під час січневого локдауну українці відчули покращення психоемоційного стану – Рейтинг

Під час січневого локдауну українці відчули покращення психоемоційного стану – Рейтинг

Опитування
Під час січневого локдауну українці відчули покращення психоемоційного стану – Рейтинг https://www.curvehealth.com/

Під час січневого карантину індекс негативних психологічних станів українців знизився на 0,3 бала. Дослідники пов'язують це з атмосферою зимових свят та пристосуванням до умов пандемії.

Про це свідчать дані опитування "Психоемоційний стан українців на карантині: січень 2021", проведеного групою "Рейтинг".

У порівнянні із показниками весни 2020 року соціологи відзначають зниження рівня усіх негативних емоційних станів серед молодої вікової категорії (18-39 років). Також знизилися показники депресії, втоми та тривоги серед респондентів середньої та старшої вікових категорій (40-59 років). Дослідники пояснюють це явище періодом опитування (зимовий цикл свят), коли увага суспільства перемикається на більш оптимістичну та позитивну атмосферу (відпустки, зустрічі з близьким та рідними, надії та плани на 2021 рік), а також адаптацією до способу життя під час пандемії.

Водночас показники негативних емоційних станів залишаються значними – 56% опитаних демонструють ознаки депресії, 54% – тривоги, 59% – втоми. Найбільш поширеною проблемою є розлади сну – їх відчувають 64% опитаних.

Під час січневого локдауну менше українців стали відчувати депресію та втому – РейтингРейтинг

Інфографіка від рейтингу

Попри переживання негативних емоційних станів, більшість опитаних вважають себе скоріше щасливими, аніж нещасливими: дуже щасливими себе вважають 29% опитаних (цей показник у порівнянні з весною 2020 року зріс на 10%), швидше щасливими – 50%, не дуже щасливими – 17% і лише 2% – абсолютно нещасливими. Соціологи відзначають, що чим молодшими були респонденти, тим щасливішими себе відчували.

Рівень міжособистісної комунікації українців з родичами та іншими близькими людьми залишається високим. Так, 78% опитаних зазначили, що часто або ж постійно спілкуються з родиною (48% роблять це постійно, 30% – часто). 20% опитаних роблять це іноді або ж рідко, і лише 1% опитаних ніколи не спілкується зі своїми найближчими. Відносно високий рівень комунікації з родичами спостерігається серед усіх вікових категорій.

Довідка. Вибіркова сукупність опитування – 1600 респондентів віком від 18 років і старше. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,4%. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Терміни проведення опитування: 14-16 січня 2021 року.

Читайте також

  • Що таке депресія і чому в ній не соромно зізнатися.
  • Як уберегтися від втоми. Пояснює Центр громадського здоров'я.
  • Лихоманка, втома та депресія. Коли наслідки COVID-19 тривають місяцями.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди