Україна може передати бойовикам 11 осіб за дев'ятьох полонених — Кравчук

Україна може передати бойовикам 11 осіб за дев'ятьох полонених — Кравчук

Ексклюзивно
Україна може передати бойовикам 11 осіб за дев'ятьох полонених — Кравчук
УНІАН

Українська сторона може віддати бойовикам ОРДЛО 11 утримуваних осіб у відповідь на передачу дев’ятьох полонених, яких мають віддати 20 січня за посередництва депутата ОПЗЖ Віктора Медведчука.

Про це у коментарі Суспільному розповів голова Тристоронньої контактної групи Леонід Кравчук.

“У нас є, здається, 11 осіб, потрібно домовитися. Завтра буде тільки перше засідання ТКГ”, – сказав Кравчук.

За його словами, ініціативу проявили бойовики ОРДЛО, заявивши, що у зв’язку зі святом Водохреще "у гуманітарних цілях" готові передати Україні утримуваних ними осіб.

"Але не прямо звернулися, наприклад, до мене як до голови ТКГ, а заявили, що передадуть через посередників – і назвали його прізвище – Медведчук Віктор. Таким чином, вирішено було питання не на засіданні робочої групи, а це ініціатива ОРДЛО. Ось зараз ця ініціатива розв’язується, ми хочемо поставити її в рамки нормальних механізмів", – пояснив Кравчук.

Що відомо

  • Проросійські бойовики, які контролюють окремі райони Донецької області, передадуть українській стороні "через посередника" шістьох полонених, ще трьох мають передати з Луганської області. Україна тоді наголошувала, що Медведчук не представляє інтересів країни, а отже - не має права брати участі у передачі в'язнів. У Міністерстві закордонних справ рішення залучити Медведчука назвали грубим порушенням механізму.
  • Українські спецслужби проведуть повну перевірку щодо дев'ятьох полонених, яких передадуть бойовики ОРДЛО за посередництва Віктора Медведчука. Українська делегація у Тристоронній контактній групі звинувачує його та РФ у використанні заручників у своїх інтересах.

Вибір редакції

На початок