Зниження забруднення повітря може запобігти понад 50 тисячам смертей — дослідження

Зниження забруднення повітря може запобігти понад 50 тисячам смертей — дослідження

Зниження забруднення повітря може запобігти понад 50 тисячам смертей — дослідження АР

Обмеження атмосферного забруднення до рекомендованого може запобігти понад 50 тисячам смертей.

Такі дані наводять автори дослідження, опублікованого в науковому журналі Lancet Planetary Health, які підрахували смертність через забруднюючі речовини у майже 1000 міст Європи.

Так, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щороку через забруднення повітря помирають понад 7 мільйонів людей. "Гарячими точками" таких смертей та захворювань, спричинених забрудненим повітрям, є великі міста. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, кількість дрібнодисперсних твердих частинок не мають перевищувати 10 мікрограмів на кубічний метр повітря. Для діоксиду азоту (NO2), порогове значення, яке не слід перевищувати, становить 40мкг / м3. Водночас, на думку вчених, навіть ці цифри є зависокими з погляду впливу на здоров'я людей та рівень смертності.

Вчені встановили, що зниження рівня викидів до рекомендованого ВООЗ може запобігти 51 213 передчасним смертям щороку. Якщо ж знизити рівень забруднення нижче рекомендованого, то це може врятувати до 125 тисяч людей.

"Рівні вище вказівок ВООЗ ведуть до непотрібних смертей", - наголосив один з авторів Марк Ньєвенхейзен, науковець з Барселонського інституту глобального здоров'я (ISGlobal, передає The Guardian.

За його словами, робота "доводить, що багато міст досі не роблять достатньо для боротьби із забрудненням повітря".

Найбільше через забруднення повітря помирають люди у Мадриді, столиці Іспанії - там воно спричиняє 7% смертей щороку. Також в п'ятірці лідерів за смертністю - міста на півночі Італії, Польща і Чехія. Натомість найнижчий показник у місті Тромсо (Норвегія), Умеа (Швеція) та Оулу (Фінляндія), а також у столиці Ісландії Рек'явіку.

"Нам потрібна термінова зміна з приватного моторизованого на громадський та активний транспорт і зменшення викидів від промисловості, аеропортів та портів", - наголосив співавтор дослідження, науковець Барселонського інституту глобального здоров'я Саша Хоменко.

За його словами, дуже важливо впроваджувати локальні заходи для зменшення викидів. Зокрема, заборона на спалення деревини та вугілля допоможе містам у центральній Європі, що мають високий рівень забруднення. Він також закликав збільшувати кількість дерев та зелених насаджень у містах.

Що відомо

  • Часте використання онлайн-дзвінків та стрімінгових сервісів під час пандемії коронавірусу збільшило викиди вуглекислого газу. Однак обсяг викидів можна зменшити на 96%, якщо вимкнути камеру.
  • Американське космічне агентство NASA заявило, що 2020 рік став найспекотнішим за всю історію спостережень, з невеликим відривом обійшовши 2016 рік.
  • В ООН заявили, що від дефіциту прісної води в усьому світі вже страждають понад 3 млрд людей, та ситуація може погіршитись через недостатню боротьбу з кліматичною кризою та невдале керування сільським господарством.
  • Рівень парникових газів в атмосфері досяг рекордних значень, попри заборону на подорожі та глобальний локдаун.
  • Уряд Великої Британії переніс час заборони продажу нових автомобілів з бензиновими та дизельними двигунами з 2035 на 2030 рік.
  • Дві третини країн-членів Організації об'єднаних націй виступили за створення нового глобального договору, щоб подолати забруднення пластиком.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди