В Рівненській ОДА сказали, скільки витратили на обдарованих жителів області

В Рівненській ОДА сказали, скільки витратили на обдарованих жителів області

В Рівненській ОДА сказали, скільки витратили на обдарованих жителів області Суспільне Рівне

У 2020-му році на стипендії обдарованим та активним жителям Рівненщини витратили понад 5 мільйонів гривень. Про це йдеться у звіті Рівненської ОДА. Там пояснили, кому і за які заслуги присвоювали щомісячні виплати та які це суми були.

У 2021-му році планують витратити на такі потреби не менше, але конкретну суму скажуть пізніше, – розповіли у пресслужбі обласної адміністрації.

Стипендії обдарованим та активним людям з інвалідністю виплачують щороку за активну участь у науковій, творчо-мистецькій, спортивно-масовій, громадській та соціальній діяльності. У 2020-му році спортсмени отримали 15 стипендій голови ОДА та облради.

Щомісяця протягом року стипендіати отримували по одній тисячі гривень. Загальна сума – 180 тисяч гривень.

Понад 124 тисячі гривень премій та стипендій виплатили у 2020-му році для працівників культури в галузі образотворчого мистецтва, збереження та охорони культурної спадщини, а також мистецтва та літератури. Це чотири премії голови ОДА та одну – голови облради по 10 тисяч гривень кожна.

Щомісяця продовж року по 500 гривень як стимул отримували десять стипендіатів голів ОДА й облради – провідні діячі, ветерани та пенсіонери з галузі культури.

Також у 2020-му році відзначили й успішних спортсменів області та їх тренерів. 20 спортсменів з олімпійських видів спорту та їх 16 тренерів отримували стипендії протягом року. Їх розмір становив від двох до восьми тисяч гривень. Загальна сума – понад 1,2 мільйона гривень.

Також стипендії отримали 15 провідних спортсменів з інвалідністю та дев'ять їх тренерів. Розмір кожної стипендії становив від чотирьох до шести тисяч гривень, їх також виплачували щомісяця впродовж року. Загалом, на виплату стипендій витратили майже два мільйони гривень.

22 спортсмени Рівненщини з олімпійських та неолімпійських видів спорту та їх 20 тренерів отримали одноразові грошові винагороди за результатами вдалих виступів. Розмір однієї виплати – від 2-х до 24-х тисяч гривень. На це у 2020-му році витратили 600 тисяч гривень.

Одноразову грошову винагороду виплатили для одного спортсмена з інвалідністю та його тренера. Сума складає понад 47 тисяч гривень.

П'ять молодих вчених Рівненщини отримали премії за свої дослідження. Це молодь із НУВГП, Острозької академії, МЕГУ та технічного коледжу НУВГП. Розмір кожної такої премії становить 10 тисяч гривень.

132 студентів та учнів професійно-технічних навчальних закладів отримали премії за свої знання. Іменні сертифікати на три тисячі гривень призначили за успіхи у навчанні, перемоги на всеукраїнських олімпіадах, конкурсах наукових робіт, всеукраїнських конкурсах фахової майстерності тощо.

У 2020-му році п'ять найкращих вчителів Рівненщини отримали по 11 тисяч гривень премій голови ОДА за перемогу в обласному турі конкурсу "Вчитель року – 2020".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди