Двом лижникам загрожує ампутація через обмороження на марафоні La Diagonela. Вони бігли у -28°C

Двом лижникам загрожує ампутація через обмороження на марафоні La Diagonela. Вони бігли у -28°C

Двом лижникам загрожує ампутація через обмороження на марафоні La Diagonela. Вони бігли у -28°C NRK

Як вони зараз почуваються.

Два лижника можуть втратити пальці через обмороження на марафоні La Diagonela з серії Ski Classics. Про це повідомив NRK.

Марафон проходив швейцарському Сент-Моріці 16 січня. Температура по ходу гонки досягала позначки в мінус 28 градусів.

Багато лижників після марафону звернулися до лікарні з обмороженням. У тому числі - срібний призер гонки норвежець Андреас Нігаард.

Але у шведа Міхаеля Еклофа і німця Патріка Оттілінгера найскладніша ситуація - вони можуть втратити пальці через обмороження.

"У мене зараз дуже багато думок в голові, але більшість з них пов'язані з тим, що я можу втратити великий палець на нозі. Травма дуже серйозна, лікарі кажуть, що самі не знають, чи вийде зберегти палець. Він просто гниє зсередини. Тільки час покаже, що буде", - розповів Еклоф.

За його словами, йому боляче носити взуття.

"Це жахливо боляче. Я навіть взутися не можу, просто лежу вдома. Я ще і продавцем підробляю, крім участі в марафонах, так що і тут у мене проблеми", - сказав Еклоф.

Патрік Оттілінгер також прокоментував ситуацію та розповів про стан свого здоров'я.

"Я не відчуваю двох пальців, а один з них до того ж страшного кольору. Всі хотіли всього лише пробігти марафон, а тепер можуть втратити пальці. Навіть не хочу думати про це. І на пальці не дивлюся - вони зараз забинтовані".

Він розповів, що не зміг завершити гонку, оскільки просто нічого не відчував.

"Я завершив марафон приблизно на середині дистанції, тому що просто замерз і практично вже нічого не бачив. Але в руках я нічого не відчував, ніякого болю. А коли я торкнувся однією рукою іншої руки, то зрозумів, що вона просто кам'яна. Начебто кругляк чіпаєш. І рука була повністю біла. Ось тоді я зрозумів, що сталося щось страшне", - розповів Оттілінгер.

Оттілінгер побоюється, що через сильне обмороження може втратити два пальця на руці. А Еклоф може втратити великий палець на нозі. Лікарі повідомили йому, що у нього некроз.

Як загалом пройшов марафон

У чоловічому марафоні на 60 км у класичному стилі перемогу здобув швед Оскар Кардін. У жіночому - шведська лижниця Йенні Ларссон.

Результати чоловічого марафону

  1. Оскар Кардін (Швеція) 2:43:49.4
  2. Андреас Нігаард (Норвегія) +3:54.2
  3. Петтер Еліассен (Норвегія) +3:54.5
  4. Торд Асле Єрдален (Норвегія) +3:54.7
  5. Еміль Перссон (Швеція) +4:05.1
  6. Йоар Андреас Теле (Норвегия) +4:07.1
Категорії
Легка атлетикаБоксКомандні види спортуПаралімпійський спортБаскетболВодний спортФормула 1ХокейГімнастикаІншеДзюдоФехтуванняMMAКіберспортPress StartЗимовий спортТеніс