У Вітовському районі жителі садових товариств побачили на Південнобузькому лимані зграю лебедів, які сиділи на льоду і не рухалися. Аби врятувати птахів, звернулися за допомогою до рятувальників.
Ірина Гірина живе на території садового товариства "Ізумруд". Розповідає, що побачила нерухому зграю і дуже злякалася, що лебеді примерзли до криги. Щоб врятувати птахів, зателефонувала співробітникам ДСНС.
Спочатку рятувальники приїхали на територію села Лимани.

"Коли приїхали, в Лиманах ми поодиноких птахів змогли підняти. Тут працюємо близько години: частина піднялася, частину підняти не можемо", – розповіла начальниця Галицинівського загону пожежної охорони Ірина Грачова.
Близько трьох десятків лебедів продовжували сидіти на кризі. Співробітники Галицінівського загону пожежної охорони допомогти птахам не могли – лебеді сиділи далеко від берега. Дістатися до них було можливо тільки за допомогою спецтехніки.

На допомогу колегам приїхали співробітники Головного управління ДСНС в Миколаївській області. Із собою рятувальники привезли катер на повітряній подушці.
Подробиці в репортажі кореспондентів Суспільного
Автор – Володимир Степанов, оператор – Юрій Руденко.
Як тільки рятувальники наближалися до лебедів, птахи миттєво злітали.
За п’ять хвилин на кризі не залишилося жодного лебедя. Виявилося – птахи не примерзли до криги, а просто сиділи на одному місці.

Директор Миколаївського зоопарку Володимир Топчий пояснює: лебеді добре переносять холод і можуть довго сидіти нерухомо, тим самим вони зберігають енергію та тепло. Таких птахів не варто турбувати. Єдиний спосіб, яким люди можуть допомогти лебедям – нагодувати.
Читайте також: "Крижана пастка: на Одещині рятувальники звільнили лебедів із замерзлих лиманів"
Речник Головного управління ДСНС Артем Вагін каже, що протягом останніх днів рятувальникам неодноразово надходили подібні виклики, але щоразу з’ясовувалося – птахи не потребували допомоги.