У Житомирі місцеві жителі приходили до церков з 6:30 ранку, щоб набрати освяченої води. Традиційних купань у річках цьогоріч в місті не організовували.
Житомирянин Анатолій розповів кореспондентам Суспільного, що розливати освячену воду людям у Свято-Михайлівському кафедральному соборі Православної Церкви України почали о 6.45 ранку:
"Вже тут така черга була на молебні, що люди на подвір’я не вміщалося, а це вже потихеньку підходять. Після першої Літургії було освячення, тому людей було більше і черга стояла. Люди дуже відповідальні".

Житомирянка Зінаїда Тризна каже, що люди, які прийшли набрати води, дотримуються карантинних обмежень:
"Приходимо в масках, за можливості дотримуємося дистанції. Стоїмо чимдалі від скупчення людей. Трохи постояли на службі, пішли на двір по воду. Людей не дуже багато. Сьогодні свято, тому хочеться вийти в люди".
Житомирянка Раїса Овсієнко каже, що в храмі не бачила людей, які були б без вдягнутих масок:
"Я була з маскою і старалась дотримуватися дистанції, людей трохи в церкві є, але всі в масках".
З 7 години ранку житомиряни могли набрати освячену воду у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Української Православної Церкви Московського патріархату, розповідає житомирянка Галина.
"Люди усі дотримуються карантину. Коли ми наливаємо воду, то маємо маску та рукавички. В основному люди стоять на службі, але ті, які поспішають на роботу, набирають воду і йдуть".
Релігієзнавець Олег Соколовський каже, що традиційно цього дня в православних та греко-католицьких храмах освячують воду:
"Священник проводить коротку відправу, тричі занурює хрест у воду і тим самим її освячує. Після цього люди наповнюють ті посудини, із якими прийшли, і йдуть по своїх домівках".
За словами Олега Соколовського, купання в річці на Водохреща не є українською традицією.
Нагадаємо, що цьогоріч у Житомирі на Водохреще скасували водосвяття і організоване масове купання на Тетереві.
Автор: Сергій Косюченко
Камера: Віктор Підвисоцький