У шафі в Неаполі знайшли вкрадену картину ХVI століття

У шафі в Неаполі знайшли вкрадену картину ХVI століття

У шафі в Неаполі знайшли вкрадену картину ХVI століття dailymail.

У шафі квартири в Неаполі (Італія) знайшли копію картини ХVI століття та ймовірного авторства учня Леонарда да Вінчі під назвою Salvator Mundi ("Спаситель світу"). Нині картину вже повернули до музею, співробники якого навіть не знали, що робота була вкрадена.

Як пише BBC, шафа, в якій 16 січня знайшли картину, знаходилася у спальні неапольської квартири. Поліція заявила, що 36-річний її власник був затриманий за підозрою в тому, що отримав крадену річ.

Картину повернули до колекції музею у церкві Сан-Доменіко-Маджоре в Неаполі, однак його представники не знали, що робота була вкрадена, оскільки "кімната, де зберігається картина, була закрита протягом трьох місяців" через пандемію COVID-19.

Salvator MundiВікіпедія

Salvator Mundi

Невідомо, коли було вкрадено твір мистецтва, оскільки ніхто не заявляв про його зникнення, але музей повідомив, що картина знаходилася у них лише з січня 2019 року. Нині поліція розслідує обставини крадіжки, однак у музеї не було жодних слідів злому.

"Цілком імовірно, що це була крадіжка на замовлення організації, що займається міжнародною торгівлею творами мистецтва", — сказав прокурор Неаполя Джованні Мелілья.

КартинаDaily Mail

Картина

Точно невідомо, хто намалював картину, але деякі експерти вважають, що учень Да Вінчі Джакомо Алібранді, можливо, зробив це на початку 1500-х років. Водночас деякі дослідники припускають, що картину намалював сам Да Вінчі, який помер у 1519 році.

На картині зображений Христос з піднятою рукою, в іншій він тримає скляну кулю. Оригінальний "Спаситель світу" був реставрований, оскільки його основа починала розпадатися. Водночас роботи з відновлення картини лише призвели до появи нових проблем з цілісністю твору. Однак це не відвернуло покупців і картина була продана на аукціоні 2017 року за 450 мільйонів доларів. Невідомий покупець брав участь у телефонних торгах, які тривали майже 20 хвилин.

Читайте також

У Нідерландах утретє викрали одну й ту саму картину XVII століття

Зі шведської галереї викрали картини Сальвадора Далі

У Нідерландах утретє викрали одну й ту саму картину XVII століття

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше