ДБР повідомило про підозру голові КС Тупицькому

ДБР повідомило про підозру голові КС Тупицькому

Оновлено
ДБР повідомило про підозру голові КС Тупицькому
Фото: Радіо Свобода

Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру голові Конституційного суду України Олександру Тупицькому.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Його підозрюють у наданні завідомо неправдивих свідчень, поєднаних зі створенням доказів захисту, та підкупі свідка з метою відмови від надання показів.

"Нехтуючи вимогами Конституції та положеннями Кримінального процесуального кодексу України, діючи з метою перешкоджання встановленню істини у кримінальному провадженні, у якому він є підозрюваним, цей суддя продовжує прибувати на робоче місце, перешкоджати установленню істини у справі, наданню його підлеглими документів на запити органу досудового розслідування та явці осіб за повістками слідчого", – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у ДБР, голова КСУ після повідомлення про підозру імітує її невручення та не набуття статусу підозрюваного, відвідуючи робоче місце.

"Секретаріат КСУ фактично перетворено на юридичну фірму його голови, оскільки останній готує, друкує, реєструє, відправляє документи для голови Суду, які не мають жодного відношення до конституційного судочинства, а лише пов’язані з його участю в кримінальному провадженні", – додали у бюро.

У Конституційному суді заявили, що підозру голові КС мав вручати генеральний прокурор, або особа, яка здійснює його повноваження. Та повідомили, що відсторонення не позбавляє Тупицького статусу судді КСУ і його голови. Сам Олександр Тупицький направив заяву до Ірини Венедиктової.

Раніше у КСУ повідомили, що працівники Управління державної охорони не допустили відстороненого голову Конституційного суду Олександра Тупицького до приміщення суду та робочого кабінету.

Що відомо

  • 28 грудня голову Конституційного суду Олександра Тупицького викликали до Офісу генпрокурора для вручення підозри у кримінальному провадженні. Тупицький на виклик не з'явився. Через це Офіс Генпрокурора зробив подання до президента щодо відсторонення Тупицького від посади очільника КСУ.
  • У вівторок, 29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови КСУ Олександра Тупицького на два місяці. Згодом Конституційний суд оприлюднив заяву, в якій назвав це рішення неконституційним і заявив, що Тупицький продовжить працювати на посаді.
  • Судді Конституційного суду на зборах прийняли заяву через відсторонення Зеленським Тупицького.
  • Конституційний суд повідомляв, що голова КСУ Олександр Тупицький разом з дружиною та сином відпочиває в Об'єднаних Арабських Еміратах за понад 242 тисячі гривень.

Вибір редакції

На початок