Опублікована пісня, яку Кубрик замовив для "Космічної одіссеї 2001"

Опублікована пісня, яку Кубрик замовив для "Космічної одіссеї 2001"

Опублікована пісня, яку Кубрик замовив для "Космічної одіссеї 2001"

Британський лейбл Wave Theory Records випустив пісню, яку записували для просування фільму "Космічна одіссея 2001 року", але так і не використали. Тепер, через 52 роки, композицію можна послухати – повідомляє The Guardian.

Пісню під назвою "2001: A Garden of Personal Mirrors" написав продюсер Майк Каплан, а виконала фолк-співачка Наомі Гарднер.

Каплан зустрівся з Кубриком у 1968 році. Тоді режисерові повідомили, що команда, яка займається просуванням "Космічної одіссеї", не знає, як продати фільм глядачам. Після прослуховування одного з варіантів на студії MGM Records, Кубрик повернувся до Каплана і запитав: "Я чув, ти пишеш музику. Чому б тобі не написати щось?".

Каплан розраховував, що його трек повторить успіх тодішнього хіта "MacArthur Park" Річарда Харріса, але марно: Кубрик послухав пісню і сказав, що вона навряд чи стане популярною. Хоча в цілому, як зізнався режисер, "A Garden of Personal Mirrors" йому сподобалася.

"Ідея полягала в тому, щоб показати різні почуття, які викликала у глядачів "Космічна одіссея", всю палітру інтерпретацій і оцінок, від гіпнотичних візуальних ефектів до метафізичного освітлення", – розповів Каплан, – "Ми також хотіли викликати цікавість у тих людей, які ще не подивилися стрічку, що стала, по суті, культурним феноменом".

Після цього Каплан і Кубрик не поверталися до розмови про саундтрек, але продовжили спільну роботу, зокрема над "Механічним апельсином". Автор пісні заявив, що був здивований, дізнавшись, що музичний твір, в який він вклав всю душу багато років тому, зараз отримав свій ефірний час. "Приємно чути, як її грають", – сказав 77-річний Каплан.

Читайте також

Чим особлива корейська попмузика і як вона захопила світ

Чому українська музика 90-х така дивна (і така прекрасна)

З чого почати знайомство з класичною музикою та як її слухати

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше