96% шкіл в Україні мають доступ до інтернету, до повномасштабного вторгнення ця цифра становила 99%. За час вторгнення Міносвіти надало школам більш як 270 тисяч ноутбуків, планшетів та інших пристроїв як для вчителів, так і для учнів.
Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів Дмитро Завгородній — заступник міністра освіти і науки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
"За нашими даними, 96% шкіл мають доступ до Інтернету, із них 22% підключені до мережі Інтернет дротовим широкосмуговим доступом зі швидкістю 100 і більше Мбіт/с. Перед вторгненням 99% усіх шкіл країни були підключені до Інтернету різної якості (кращої чи гіршої), проте зараз маємо частину шкіл на прифронтових територіях, де взагалі немає зв’язку, що й вплинуло на зниження охоплення", — розповів посадовець.
Він пояснив, що наявність інтернету в школі залежить ще й від того, чи є в населеному пункті покриття. "І це точно не питання директора школи, воно більш глобальне", — каже Завгородній.
До повномасштабного вторгнення Міністерство цифрової трансформації впроваджувало програму "Інтернет-субвенція", аби збільшити покриття швидкісним інтернетом у всій Україні. Тоді ж школах розвезли тисячі роутерів.
Одним із найбільших досягнень Міносвіти в цифровізації Дмитро назвав забезпечення шкіл ґаджетами. За час великої війни відомство без залучення держбюджету знайшло і доставило в школи більш як 270 тисяч ноутбуків, планшетів тощо для вчителів і учнів. Співпрацювало з міжнародними партнерами: 50 тисяч ноутбуків Україні подарувала компанія Google, ще майже 40 тисяч — компанія HP за сприяння Посольства України в США та Фундації Олени Зеленської, розповідає заступник міністра.