Експрезидента Федерації велоспорту України Башенка відсторонили від велоспорту

Експрезидента Федерації велоспорту України Башенка відсторонили від велоспорту

Експрезидента Федерації велоспорту України Башенка відсторонили від велоспорту Facebook

Комісія з етики Міжнародного союзу велосипедистів дискваліфікувала колишнього главу Федерації велоспорту України Олександра Башенко на дев'ять місяців. Про це повідомляє офіційний сайт ФВУ.

Він відсторонений від будь-якої діяльності, пов'язаної з велоспортом. З огляду на, що Башенко не займає жодну посаду, його дискваліфікація почнеться з моменту запиту ліцензії у Міжнародного союзу велосипедистів. Якщо запиту не буде, дискваліфікація триватиме 10 років.

У 2019 році Олександр Башенко, тоді ще президент Федерації велоспорту України, став учасником скандалу з велогонщицею Ганною Соловей. У тому ж році його усунули від управління Федерацією велоспорту України.

Що за скандал із Ганною Соловей

Чемпіонка Європейських ігор-2019 в гонці за очками велосипедистка Анна Соловей розкритикувала президента федерації велосипедного спорту України Олександра Башенко в "Фейсбуці" Федерації велосипедного спорту України.

Башенко також вступив в публічну дискусію.

"Ти відкрила рот, тепер ти за це будеш платити. У тебе є підписаний тобою контракт. Ти випадково виграла гонку і вирішила, що у тебе з'явилося право в порушення умов контракту відкривати рот? Ти зайшла на мінне поле. Їздиш на моєму велосипеді, їздиш в моїй формі, на голові у тебе мій шолом. Що ти ще хочеш, щоб я тебе возив? Я не Базін, запам'ятай принцеса. Будеш робити роботу - приймемо тебе, будеш смердіти - проженемо і не згадаємо як звали", - написав тоді Олександр.

Соловей не сподобалося, що з її золотом привітали главу Київської міської федерації велосипедного спорту. За її словами, він не має до її перемоги ніякого відношення.

Велосипедистка вимагала відставку функціонера, а він грозився виключити її зі складу збірної України.

Категорії
Легка атлетикаБоксКомандні види спортуПаралімпійський спортБаскетболВодний спортФормула 1ХокейГімнастикаІншеДзюдоФехтуванняMMAКіберспортPress StartЗимовий спортТенісБіатлон