Цьогоріч у Житомирі на Водохреще скасували водосвяття і організоване масове купання на Тетереві

Цьогоріч у Житомирі на Водохреще скасували водосвяття і організоване масове купання на Тетереві

Цьогоріч у Житомирі на Водохреще скасували водосвяття і організоване масове купання на Тетереві
Суспільне Житомир

У Житомирській міській об’єднаній громаді цьогоріч не проводитимуть водосвяття і масове купання в Тетереві на Водохреще. Жителів Житомира закликають святкувати в родинному колі.

Рішення про це секретар Житомирської міської ради Віктор Клімінський озвучив на зустрічі з членами Ради християнських церков і релігійних організацій області.

"Зважаючи на карантинні обмеження, цього року у Житомирі не буде традиційного загальноміського освячення води на свято Богоявлення, яке відзначають 19 січня. Однак жителі, дотримуючись заходів безпеки, зможуть упродовж дня прийти до храмів і набрати свяченої води", – цитує Віктора Клімінського пресслужба Житомирської міської ради.

Голова Ради Християнських Церков Житомира та області Андрій Талько сказав, що богослужіння проходитимуть з чітким дотриманням санітарних вимог.

"Позиція членів Ради церков з цього приводу була одностайна, – розповів у коментарі Суспільному протопресвітер житомирський Української греко-католицької церкви отець Віталій Сидорук. – Всі цілком розуміють, що в основі рішення міської влади лежить завдання упередити поширення пандемії коронавірусу. Тим більше, що нині такі морози. Тому ми підтримуємо ідею перенести все у храми з обмеженою кількістю людей. Освячення води по храмах як було, так і буде. Будуть лише обмеження, щоб не виникали скупчення. А з самою водою, думаю, обмежень не буде ні для кого – кожен зможе набрати її у храмах для своїх потреб. Єдине що – не буде водосвяття на Тетереві".

За попередньою інформацією, богослужіння, пов’язані з Водохрещем, можуть проходити у 372 культових спорудах 300 населених пунктів, сказала у коментарі Суспільному речниця Нацполіції області Алла Ващенко.

"Поблизу храмів чергуватимуть 220 поліцейських, які забезпечуватимуть порядок і безпеку та слідкуватимуть за дотриманням карантинних обмежень. З усіма настоятелями храмів провели зустрічі і роз’яснили вимоги щодо можливої кількості людей, які можуть перебувати у приміщеннях", – говорить Алла Ващенко.

За її словами, у 30 населених пунктах області заплановані заходи поблизу 60 водойм. Там також працюватимуть поліцейські та медики. Окрім іншого, поліцейські слідкуватимуть за тим, аби не було розпивання алкоголю у публічних місцях.

Пресофіцер обласного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій Павло Франчук розповів Суспільному, що по області 19 січня облаштують близько півтора десятка рятувальних постів і задіють близько 40 рятувальників.

На початок