У Німеччині померла найстаріша власниця незалежної книгарні

У Німеччині померла найстаріша власниця незалежної книгарні

У Німеччині померла найстаріша власниця незалежної книгарні

Хельга Віег, власниця незалежної книгарні у Зальцведелі, померла у віці 98 років. Вона була найстарішим представником своєї професії в Німеччині, почесним громадянином рідного міста і лауреатом спеціальної державної премії, якою нагородили її магазин – повідомляє The New York Times.

За словами родичів покійної, її тіло знайшли у власній квартирі, де вона народилася 11 грудня 1922 року. Сама квартира знаходиться над книгарнею, яка належить її родині та була заснована у 1840 році, ще до об'єднання Німеччини. Востаннє магазин був перебудований близько 1880 року, і відтоді його інтер'єр суттєво не змінювався.

Батьки Хельги теж працювали в цьому магазині. Сама Хельга в останні місяці Другої світової війни повернулася в рідне місто з навчання в Польщі, щоб допомагати батькам, а у 1965 році магазин повністю перейшов в її руки.

У Німеччині померла найстаріша власниця незалежної книгарні

За словами сусідів і земляків Хельги, її магазин був чимось на зразок популярного міського клубу. При соціалістичному режимі магазин Віег продавав релігійну літературу, заборонену до продажу у державних магазинах. Після того, як східним німцям офіційно був дозволений закордонний туризм, вона часто їздила світом, щоб по поверненню додому розповісти городянам про життя за межами НДР.

Хельга ніколи не була заміжня і не залишила прямих спадкоємців. Тепер магазин перейшов у власність її численних родичів, які збираються знайти нового керівника.

Що відомо

  • Незалежні книжкові магазини займають особливе місце в культурному житті Німеччини. Під час недавнього локдауну багато з них були віднесені до категорії підприємств, що надають життєво важливі послуги.
  • Федеральний уряд Німеччини також ухвалив закон, який заморозив ціни на книги, щоб незалежні магазини не виявилися поглинені великими мережами та онлайн-рітейлером Amazon.

Читайте також

8 книжок, які можна "проковтнути" за кілька вечорів

7 книжок, щоб перейти на українську, від радіожурналіста Сергія Стуканова

Прохасько, Забужко, Жадан. 8 українських книжок, про які соромно не знати

На початок