Стрибун з Буркіна-Фасо встановив світовий рекорд у потрійному стрибку в приміщенні

Стрибун з Буркіна-Фасо встановив світовий рекорд у потрійному стрибку в приміщенні

Стрибун з Буркіна-Фасо встановив світовий рекорд у потрійному стрибку в приміщенні AP Images

Він став першим, хто стрибнув за 18 метрів.

Хьюго Фабріс Занго з Буркіна-Фасо встановив світовий рекорд у потрійному стрибку в приміщенні, виконавши спробу на 18 метрів 7 сантиметрів. Про це повідомив ВВС.

Читайте також: Марина Бех-Романчук стала найкращою стрибункою в довжину в 2020 році

27-річний Хьюго Фабріс Занг, атлет із західноафриканської країни Буркіна-Фасо, встановив перший в 2021 році світовий рекорд в легкій атлетиці. Він побив попередній рекорд з потрійного стрибка в приміщенні, досягнувши позначки 18 метрів 7 сантиметрів.

Рекорд був встановлений на турнірі у французькому Об'єрі. Свій результат спортсмен продемонстрував в останній спробі: спершу у нього був заступ, а наступні чотири стрибки - за 17 метрів. Останній стрибок на змаганнях став рекордним.

Відео рекордного стрибка

Занго став першим в історії африканцем, який встановив світовий рекорд у потрійному стрибку в приміщенні.

Попередній рекорд - на 17 метрів 92 сантиметри - в 2011 році встановив француз Тедді Тамго, який є тренером Хьюго Фабріса Занг. Він був присутній на стадіоні, коли його підопічний поставив новий рекорд.

Тедді Тамго привітав Хьюго Фабріса Занго з новим світовим рекордом в потрійному стрибку в приміщенні.

"Ми знали, що рекорд повинен бути побитий. Тепер ми повернемося до роботи, тому що ми не повинні зупинятися на досягнутому", - написав Тамго в своєму "Твіттері".

Британець Джонатан Едвардс досі залишається рекордсменом у потрійному стрибку на відкритому повітрі - 18,29 м в Гетеборзі в 1995 році.

Поточний особистий рекорд Занго на відкритому повітрі - 17,66 м, встановлений в 2019 році. Його тренер Тамго - один з шести атлетів, включно з Едвардсом, хто стрибнув на 18 метрів на відкритому повітрі.

Читайте також: Ярослава Магучіх повторила рекорд України зі стрибків у висоту в приміщенні

Що відомо

  • Хьюго Фабріс Занго - бронзовий призер чемпіонату світу 2019 року, чемпіон Африканських ігор 2019 року, чемпіон Африки 2018 року, призер двох літніх Універсіад. Учасник літніх Олімпійських ігор 2016 року.
Категорії
Легка атлетикаБоксКомандні види спортуПаралімпійський спортБаскетболВодний спортФормула 1ХокейГімнастикаІншеДзюдоФехтуванняMMAКіберспортPress StartЗимовий спортФутбол